Spartak Moskova'yı yakan doktor Victoria Gameeva ABD'yi suçladı

Spartak Moskova'ya koyduğu seks yasağının ardından takımın 7-0 yenilmesiyle tepki çeken Dr. Victoria Gameeva sert açıklamalar yaptı.'Seks yasağıyla' Spartak Moskova'yı yakan doktor olarak adı spor tarihine geçen Victoria Gameeva 7-0'lık mağlubiyetin ardından gelen tepkileri dindirmeye çalışıyor.
Liverpool karşılaşması öncesi oyuncuların performansını düşürdüğü gerekçesiyle Spartak'lı futbolculara maçtan 2-3 gün önce seks yapma yasağı getiren Gameeva, 7-0'ın ardından yaptığı açıklamada 'Ben kesinlikle seks yapmayın demedim, sadece önerdim' diyerek kendin savunmuştu.

Tepkileri üzerine çeken Gameeva, Instagram hesabından sert bir açıklama daha yaptı. Ancak bu kez açıklama Spartak Moskova ya da seks yasağıyla ilgili değil.
Gameeva, Rusya'nın doping gerekçesiyle Kış Olimpiyatları'ndan ihraç edilmesine tepki gösteren bir paylaşım yaptı.
Dopingin fair play'e uygun olmadığının altını çizen Gameeva 'Bütün sporların dopingsiz olması lazım. Bu büyük bir problem. Herkes bunu çözmeye çalışmalı' dedi.
Ancak Gameeva açıklamasının devamında Rusya'da dopingin devlet destekli oludğu yönündeki iddialara tepki gösterdi. Bütün spor dallarında doping yapıldığını belirten Gameeva, Doping Ajansı WADA'nın birçok ülkede doping yapıldığını bilmesine rağmen sadece Rusya'ya yaptırım getirmesine tepki gösterdi.
'Başka ülkeler ve sporcular doping yapmıyor mu?' diye soran Gameeva bu olayın arkasında ABD ve Rusya arasında son zamanlarda yaşanan gerilimin yattığını iddia etti.
Gameeva bu kararla 'Doping yapmayan sporcuların' mağdur edildiğini belirterek onlar için üzgün olduğunu yazdı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS