'Marsel İlhan ilk turda elendi' başlığına Başak Eraydın'dan tepki

'Marsel İlhan ilk turda elendi' başlığına Başak Eraydın'dan tepki

Milli tenisçi Marsel İlhan, Prag Challenger Turnuvası'na ilk turda veda etmesinin ardından sosyal medyada farklı bir tartışma yaşandı.

Marsel İlhan'ın birçok kez ilk turda elenmesi ve internet medyasının genelde bu haberleri 'Marsel İlhan ilk turda elendi' olarak vermesi Türk tenisinin önemli isimleri tarafından eleştirildi.


Milli tenisçi Başak Eraydın, Marsel İlhan'la ilgili atılan haber başlıklarına Twitter'dan tepki göstererek 'Marsel İlhan, Türkiye'ye çok sayıda slam galibiyeti getirmiş, ilkleri başarmış, hepimizin gurur duyduğu, çok değerli bir sporcumuzdur' diye yazdı.


Daha sonra üç tweet daha atan Eraydın, 'Klişeleşmiş başlıklar ve haberlerle Marsel İlhan'la alay ettiklerini zannedenler aslında yalnızca kendilerini komik duruma düşürüyorlar' derken bir sonraki tweet'inde de 'Türk tenisi ve Türk tenisçileri, gösterdikleri mücadele ile 'Marsel ilhan İlk Turda Elendi' başlığından çok daha fazlasını hak ediyor' diye yazdı.


Eraydın son olarak ise 'Türk tenisinde bunca gelişmeyi önemsemeyip, yalnızca 'Marsel İlhan ilk turda elendi' başlığı atmak iyi niyetli bir yaklaşım değil' tweet'ini attı.


Nadal maçı bu yüzden mi kaybetti?


Bir başka Milli tenisçi İpek Soylu da Başak Eraydın'ın tweet'ini alıntılayarak 'Sonuna kadar katılıyorum' ifadesini kullandı.


Bu tweet'lere yorum yapan sosyal medya kullanıcılarından bir kısmı medyayı hatalı bulurken bir kısmı ise teniste yeterince başarılı olunmadığını savundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS