Ünlü raket Petra Kvitova yaşadığı dehşeti anlattı: Bıçağı sol elimle çektim, beş parmağım da kesildi

2016 yılında evinde bıçaklı saldırıya uğrayan ve eli kesilen ünlü Çek raket Petra Kvitova, mahkemede o gün yaşadığı dehşeti anlattı.Brno kentinde görülen davada tanıklık yapan Kvitova gözyaşlarını tutamadı.

"Ağladım, her yer kandı" diyen Kvitova olayı detaylarıyla anlattı.
O gün doping testi için gelecek görevlileri beklediğini söyleyen Kvitova "Bu nedenle kapıya açarken şüphelenmedim. Onu görevli sandım" diye konuştu.
Adamın kendisine dairedeki sıcak su sistemiyle ilgili bir şeyler sorduğunu söyleyen Kvitova, sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için adamla banyoya girdiğinde saldırganın boğazına bir bıçak dayadığını söyledi.

"O an her şey bitti diye düşündüm" diye konuşan Kvitova, adamla boğuşmaya karar verdiğini ve boynuna bıçaktan kurtarmak için elini kullandığını söyledi.
Sonra yere düştüğünü anlatan Kvitova'nın her yerin kan olduğunu belirtti. Halıdaki cep telefonuna ulaşmaya çalıştığını ancak saldırganın telefonu iterek kendisinden uzaklaştırdığını söyleyen Kvitova, "Ona hastaneye gitmem gerektiğini söyledim, kaç para istiyorsun diye sordum" diye konuştu.

Saldırganın Kvitova'ya ne kadar paran var diye sorudğu Kvitova'nın da "1000 kunam var (440 dolar)" diye yaıt verdiği belirtilirken saldırganın parayı alıp gitmesiyle Kvitova'nın acil yardım hattını arayabildiği öğrenildi.
Parmaklarının kesildiğini hissetmediğini belirten Çek raket "Beş parmağım da kesildi. Dört saatlik bir ameliyat ve beş aylık bir iyileşme süreci yaşadım" diye konuştu.

Kvitova, saldırganın gözlerindeki ifadeyi asla unutmayacağını da sözlerine ekledi.
Kvitova sol elinden bir ameliyat geçirdikten sonra 2017 yılında kortlara dönmeyi başarmıştı.
28 yaşındaki raket sol elini kullanırken, backhand vuruşlarda iki elini kullanıyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS