Wozniacki elendi

Wozniacki elendi

Sezonun ikinci "grand slam" tenisturnuvası Fransa Açık'ın (Roland Garros) 5. gününde, tek kadınların 5 numaralı seribaşı Caroline Wozniacki ve 12 numaralı seribaşı Karolina Pliskova haricindeki favori isimler 3. tura yükseldi.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvanın 5. gün maçları tamamlandı.


Tek erkeklerde 1 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, Lüksemburglu Gilles Muller'i, turnuvada 9 şampiyonluğu bulunan İspanyol Rafael Nadal, vatandaşı Nicolas Almagro'yu, bir diğer İspanyol tenisçi 7 numaralı seribaşı David Ferrer, vatandaşı Daniel Gimeno-Traver'i, 7 numaralı seribaşı Hırvat Marin Cilic de İtalyan Andrea Arnaboldi'yi 3-0 ile geçerek 3. turda mücadele etmeye hak kazandı.


Erkeklerin 3 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Andy Murray ise Portekizli Joao Sousa'yı 6-2, 4-6, 6-4 ve 6-1'lik setlerle 3-1 yenerek tur atladı.


- Serena ve Kvitova zorlandı, Wozniacki ve Pliskova elendi


Tek kadınlardaki 2. tur karşılaşmalarında 1 numaralı seribaşı ABD'li Serena Williams ve 4 numaralı seribaşı Çek Petra Kvitova, rakiplerine karşı zorlanmalarına ve maçta 1-0 geriye düşmelerine rağmen tur atlamayı başardılar.


Williams, dünya sıralamasının 105. basamağındaki Alman Anna-Lena Friedsam'ı, Kvitova ise dünya 97'ncisi İspanyol Silvia Soler-Espinosa'yı 2-1 mağlup ederek yoluna devam etti.


10 numaralı seribaşı Alman Andrea Petkovic, İspanyol Lourdes Dominguez Lino'yu 2-1'lik (4-6, 6-4, 6-4) skorla eledi.


2010 şampiyonu İtalyan Francesca Schiavone ile 2009 şampiyonu Rus Svetlana Kuznetsova arasındaki karşılaşma, büyük heyecana sahne oldu. Schiavone, 3 saat 50 dakika sonunda korttan 2-1 (6-7, 7-5, 10-8) galip ayrıldı.


Dünya 72 numarası Julia Goerges, Caroline Wozniacki'yi 6-4 ve 7-6'lık setlerle 2-0 mağlup ederek 5 numaralı seribaşını, turnuvanın dışına itti.


12 numaralı seribaşı Çek Karolina Pliskova da Rumen Andreea Mitu ile oynadığı maçı 2-1 (2-6, 7-6, 6-4) kaybederek turnuvaya veda etti.


- 6. günün programı


Fransa Açık'taki 3. tur maçlarında yarın erkeklerin 2 numaralı seribaşı Roger Federer, Damir Dzumhur, 4 numaralı seribaşı Tomas Berdych da Benoit Paire ile karşılaşacak.


Kadınlarda 2 numaralı seribaşı Maria Sharapova, Samantha Stosur, 7 numaralı seribaşı Ana Ivanovic ise Donna Vekic ile mücadele edecek.


- Günün sonuçları


Seribaşı tenisçilerin korta çıktığı karşılaşmalar şöyle sonuçlandı:


Erkekler:
Novak Djokovic (Sırbistan) (1) - Gilles Muller (Lüksemburg): 3-0 (6-1, 6-4, 6-4)
Andy Murray (Büyük Britanya) (3) - Joao Sousa (Portekiz): 3-1 (6-2, 4-6, 6-4, 6-1)
Rafael Nadal (İspanya) (6) - Nicolas Almagro (İspanya): 3-0 (6-4, 6-3, 6-1)
David Ferrer (İspanya) (7) - Daniel Gimeno-Traver (İspanya): 3-0 (6-3, 6-2, 6-1)
Marin Cilic (Hırvatistan) (9) - Andrea Arnaboldi (İtalya): 3-0 (7-6, 6-1, 6-1)
Kevin Anderson (Güney Afrika) (15) - Yen-Hsun Lu (Tayvan): 3-1 (5-7, 6-4, 6-4, 6-4)
Jeremy Chardy (Fransa) - John Isner (ABD) (16): 3-1 (6-4, 4-6, 6-3, 6-3)
David Goffin (Belçşika) (17) - Santiago Giraldo (Kolombiya): 3-1 (6-3, 4-6, 7-5, 6-2)
Borna Coric (Hırvatistan) - Tommy Robredo (İspanya) (18): 3-2 (7-5, 3-6, 6-2, 4-6, 6-4)
Richard Gasquet (Fransa) (20) - Carlos Berlocq (Arjantin): 3-6, 6-3, 6-1, 4-6'yken ertelendi
Pablo Andujar (İspanya) - Philipp Kohlschreiber (Almanya) (22): 3-2 (6-1, 7-6, 3-6, 3-6, 6-4)
Leonardo Mayer (Arjantin) (23) - Jerzy Janowicz (Polonya): 3-1 (6-4, 6-4, 6-7, 6-1)
Thanasi Kokkinakis (Avustralya) - Bernard Tomic (Avustralya) (27): 3-2 (3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 8-6)
Simone Bolelli (İtalya) - Viktor Troicki (Sırbistan) (31): 3-0 (6-2, 6-4, 6-3)


Kadınlar:
Serena Williams (ABD) (1) - Anna-Lena Friedsam (Almanya): 2-1 (5-7, 6-3, 6-3)
Petra Kvitova (Çek Cumh.) (4) - Silvia Soler-Espinosa (İspanya): 2-1 (6-7, 6-4, 6-2)
Julia Goerges (Almanya) - Caroline Wozniacki (Danimarka) (5): 2-0 (6-4, 7-6)
Andrea Petkovic (Almanya) (10) - Lourdes Dominguez Lino (İspanya): 2-1 (4-6, 6-4, 6-4)
Andreea Mitu (Romanya) - Karolina Pliskova (Çek Cumh.) (12): 2-1 (2-6, 7-6, 6-4)
Madison Keys (ABD) (16) - Belinda Bencic (İsviçre): 2-0 (6-0, 6-3)


Sara Errani (İtalya) (17) - Carina Witthoeft (Almnaya): 2-1 (6-3, 4-6, 6-2)
Francesca Schiavone (İtalya) - Svetlana Kuznetsova (Rusya) (18): 2-1 (6-7, 7-5, 10-8)
Timea Bacsinszky (İsviçre) (23) - Tereza Smitkova (Çek Cumh.): 2-0 (6-2, 6-0)
Victoria Azarenka (Belarus) (27) - Lucie Hradecka (Çek Cumh.): 2-0 (6-2, 6-3)
Irina-Camelia Begu (Romanya) (30) - Ana Konjuh (Hırvatistan): 2-0 (6-2, 6-0)
Alison Van Uytvanck (Belçika) - Zarina Diyas (Kazakistan) (32): 2-1 (0-6, 6-1, 6-4)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS