Survivor'da bu hafta kim elendi? 23 Şubat yeni bölüm fragmanında adada bir ilk olacak

Survivor'da bu hafta kim elendi? 23 Şubat yeni bölüm fragmanında adada bir ilk olacak

“Survivor’da kim elendi?” sorusu 21 Şubat Salı günü ekrana gelen son bölümdeki ada konseyinde yanıt buldu. Ünlüler takımının veda konseyinde elenen isim arkadaşlarına ateş püskürürken Çılgın Sedat, Şahika, Berna Öztürk ve Sabriye’nin elenme adayları arasında olduğu konseyde haftanın birincileri de açıklandı. Bu hafta en iyi performansı gösteren yarışmacı ünlüler takımından İlhan Mansız olurken kendisini takip eden isim gönüllüler takımı yarışmacısı Anıl Karakurt oldu. Öte yandan performans ödülünün sahibi olan ve haftanın birincisi seçilen kadın yarışmacı ise Sema Apak oldu. Yapılan halk oylaması sonucunda adaya veda eden isim Berna Öztürk olurken iletişim ödülleriyle ilgili yeni kural açıklandı. Survivor yeni bölüm fragmanında ise ada tarihinde bir ilk yaşanacak.

Survivor 23 Şubat'ta yeni bölümü ile ekranlara gelirken "En zor sezon" olarak ifade edilen 2017 sezonunda ilk kez ceza oyunu oynanacak. Yarışmacılar bu kez bir ödül için değil ceza almamak için performanslarını ortaya koyacaklar. Kötü gidişe son vermek isteyen ünlüler takımı peşpeşe kaybettikleri dokunulmazlık oyunları sonrası önce ceza oyunda ardından da ödül oyununda galibiyet elde etmeye çalışacak. İşte, 23 Şubat yeni bölüm fragmanı...

Son bölümde gerçekleştirilen veda konseyinde 5. haftada ilk kez 4 isimle eleme stresi yaşayan ünlüler takımı dağılmanın eşiğine geldi. İlhan Mansız’ın potaya sokulacak isimler konusunda söz sahibi olmasını eleştiren bir grup Mansız’ın karşısında yer almayı tercih etti. Berna Öztürk, Çılgın Sedat, Sabriye, Şahika’nın elenme adayları olduğu haftada programa veda eden isim halk oylaması sonucunda belli oldu. Survivor kim elendi sorusu 21 Şubat’taki ada konseyinde Acun Ilıcalı tarafından yanıtlandı. Berna Öztürk vedasının kesinleşmesinin ardından ada konseyinde duygusal bir konuşma gerçekleştirdi. .

İLETİŞİM ÖDÜLÜ AŞAMA AŞAMA OLACAK

Bu haftadan itibaren iletişim ödüllerinin öneminin daha da artacağını dile getiren Ilıcalı, bundan sonra her takımın farklı iletişim ödülü için mücadele edebileceğini ifade etti. Örnek olarak ilk hafta "mesaj" ikinci hafta "fotoğraf" ödülü ele alındığında birinci oyunu kaybeden takım ilk ödüle sahip olmadan diğer ödüle geçemeyecek. İkinci hafta iletişim oyununu kazanan takım ilk hafta oyunu kaybettiği için fotoğraf ödülü yenie mesaj ödülünü alacak.

 Ödül oyununda kıyasıya mücadele eden yarışmalar ardından eleme stresi öncesi moral depoladı. Ünlüler takımında İlhan Mansız'a karşı atılan adımların yanı sıra herkesin tarafını seçmesi istendi. Mansız'ın adada kulis yaptığını düşünen Pınar Saka ise bundan sonra Ali Cengiz Oyunları'nın adının "İlhan Mansız Oyunları" olarak değiştirileceğini belirtti.

Ada konseyinde elenmesini istedikleri isim için oy kullanan ünlüler takımı Berna'nın adını listeye soktu bireysel oyunun sahibi olan Furkan Kızılay ise Şahika'nın ismini verdi. Ada konseyinde ismi yazılan kişiler için SMS oylaması başlatılırken gönüllüler takımının yeni yarışmacısı olan Bulut ilk performansı ile göz doldurdu. Elenme riski olmamasına rağmen dokunulmazlık oyununda oynatılan Bulut, Furkan’ı mağlup ederek galibiyette pay sahibi oldu. 

Birinci idokunulmazlık oyunu sonrası ünlüler takımı yeni sezonda ilk kez birinci dokunulmazlığı kaybederek ikinci oyuna moralleri bozuk bir şekilde çıktı. Şu ana kadar gerçekleştirilen 3 haftalık süreçte ilk dokunulmazlık oyunlarını sürekli kazanan ünlüler takımı 18 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen oyunu kaybedince ada konseyinde isim söylemek zorunda kaldılar. Yapılan oylama sonucu en çok ismi çıkan Sabriye ilk aday olurken bireysel oyunun sahibi olan Adem Kılıççı, Çılgın Sedat’ın ismini verdi. .

YENİ BÖLÜMDE ÜNLÜLER ARASINDA HESAPLAŞMA

Sabriye’nin ve Çılgın Sedat’ın isimlerinin çıkmasının ardından adada kulis yapıldığını düşünen Fatih Hürkan, yarışmacılarına kimleri yazdıklarını sormaya başladı. Ünlüler takımının yarışmacıların tamamına yakının kimleri yazdığını açıkladığı büyük yüzleşmede Sabriye ile Furkan Kızılay arasında da ilginç diyaloglar yaşandı. Sabriye, neden kendi ismini yazdıklarını sorduğunda Furkan’dan “performans değerlendirmesi” cevabını aldı. Bunun üzerine “Senin performansın çok mu iyi?” sorusunu soran Sabriye ikinci kez Furkan’dan karşılık gördü. “Ne yapayım kendi ismimi mi yazayım?” diyen Furkan’ın açıklaması diğer arkadaşlarını da güldürdü.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Eser West’in kendi isteğiyle yarışmaya veda etmesinin ardından programa dahil olacak isim Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Göz6 yarışmasının finalistlerinden olan Bulut Özdemiroğlu gönüllüler takımının yeni yarışmacısı olurken Bulut’u adada gören Erdi, gergin dakikalar geçirdi. Volkan ile yaptığı konuşmada kendisinin Bulut’u pek sevmediğini ifade eden Erdi Ünver yine de herkesin onunla görüşebileceği belirterek buna müdahale etme gibi bir hakkının olmadığını dile getirdi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS