100 milyon aktif kullanıcı hedefliyor

100 milyon aktif kullanıcı hedefliyor

Spotify, ücretli ve ücretsiz seçenekleriyle toplamda 75 milyon kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Dünyanın en büyük müzik yapım şirketleriyle anlaşma içerisinde olan firma, 2016’ya kadar olan beklentilerini açıkladı.

2008 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren şirket yaklaşık 20 milyon ücretli, 55 milyon ücretsiz kullanıcıya 7/24 çevrimiçi müzik dinleme imkanı sunuyor. Bu rakamlar geçtiğimiz yıl yarı yarıya azdı. Sadece son bir yıl içerisinde iki kat daha fazla kullanıcıya ulaşan servis, 2015’in son çeyreğinde ek 25 milyon kullanıcının daha kayıt olacağını öngörüyor.


Geçtiğimiz Haziran ayında Apple’ın geleneksel geliştirici konferansı WWDC 2015’te duyurulan Apple Music servisinden sonra kullanıcı sayısının azalacağı beklenen Spotify, Apple Music’ten neredeyse hiç eklenmedi. Yaklaşık 12 milyon Apple kullanıcısı, Apple Music’i aktifleştirdi ancak bunların sadece 2 milyon kadarı servisi ücretli olarak kullanmayı tercih etti. Yani Apple’ın çevrimiçi müzik servisi beklenen ilgiyi görmedi.


2015’in son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde Spotify tarafından açıklanan bu rakamlar oldukça iddialı. 50’den fazla dil desteği olan ve 50’den fazla ülkede kullanılan Spotify, bakalım yıl sonuna kadar 100 milyon kullanıcıya ulaşabilecek mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS