108 Megapiksel kamera ve 65W hızlı şarj bizleri bekliyor

108 Megapiksel kamera ve 65W hızlı şarj bizleri bekliyor

108 Megapiksel kamera ve 65W hızlı şarj bizleri bekliyor

Xiaomi Çin’de yaşanan coronavirus salgınından dolayı az da olsa bir darbe aldı. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Mobile World Congress 2020 etkinliğinde yeni amiral gemisi modelini tanıtacak olan firma ilginç bir karar aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi, etkinliği canlı olarak düzenleme yerine coronavirus’ten dolayı banttan yayın yaparak yeni modellerini sergileyecek.

Xiaomi’nin bu yıl karşımıza Mi 10 Pro ile çıkması bekleniyordu. Bugün ise telefon hakkında ilk elle tutulur bi sızıntı geldi. Kanlı canlı görüntülenen Mi 10 Pro, 108 Megapiksel kamera modülü ile dikkat çekiyor.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti ve minimumda 6 GB RAM’den alacak olan telefonda dörtlü arka kamera kurulumunun yer alacağı görünüyor. Muhtemelen bu dörtlü kameraya bir de ToF sensörü eşlik edecek.

65W hızlı şarj desteği ile dikkat çeken telefon ekran konusunda da adından söz ettirecek. Telefonda 120 Hz tazeleme oranlı AMOLED ekranın yer alacağı söyleniyor. 500 dolar banında satışa sunulursa Galaxy S20 ailesinin satışlarını baltalayacak olan Mi 10 Pro modelinin Şubat ayı içerisinde tanıtılıp satışa sunulacağını belirtelim.

Türkiye’de de faliyetlerini sürdüren Xiaomi, bu modeli ülkemizde de satışa sunacaktır. Mi 10 Pro’nun Türkiye fiyatı muhtemelen 5.000 TL bandında olacaktır.