120 inç boyutunda 4K TV

120 inç boyutunda 4K TV

Kaliteli ve lüks televizyonları ile dikkat çeken Vizio firması, geçtiğimiz yıl 65 inç ekranlarıyla dikkat çekmişti. Standart çözünürlükle sunulan 65 inçlik televizyonu 999 Dolardan satışa çıkarak firma, 4K çözünürlüğe iddialı bir boyutta geçiş yaptı.

Firma bu hafta Reference serisini güncelledi. 65 inç ve 120 inç boyut seçenekleriyle gelen modeller, 4K çözünürlük sunuyor. Her iki televizyonun panelinde de aynı teknoloji kullanılıyor. Doğru renk konusunda iddialı olan firma, panellerin 800 nit parlaklık sunduğunu dile getirdi. 384 LED ışık ile aydınlatılan ekranların maliyeti oldukça yüksek. Rakamlara dikkatinizi çekmek istiyoruz. 65 inç yani yaklaşık 1.65 metre, 120 inç ise yaklaşık 3 metre yapıyor.


Vizio’nun 65 inç büyüklüğündeki televizyonu 6000 Dolara, 120 inçlik modeli ise 129.000 Dolara alıcılarını bekleyecek. Televizyonların ikisinde de Dolby ses sistemi desteği bulunuyor. 65 inçlik modeli alırsanız yanında 5.1 ses sistemi de hediye ediliyor. Ancak 120 inçlik modelin kat ve kat daha pahalı olmasına rağmen yanında ses sistemi verilmiyor.


Her iki televizyonda da 5.0 GHz Wi-fi desteği, çift çekirdekli V6 işlemci ve 4 çekirdekli bir grafik işlem birimi bulunuyor. Bu değerler son derece önemli çünkü böyle bir ekranda görüntüleri daha net ve sorunsuz görmek için arkada iyi bir donanım olması gerekiyor. Daha düşük çözünürlüklü görüntülerin bu ekranlara göre büyütülmesi (upscale) için, firma dersini iyi çalışmış görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS