14 yıldır değişime uğramayan uygulama

14 yıldır değişime uğramayan uygulama

Windows Journal isimli uygulama, 14 yıl önce Windows XP ile kullanıma sunulmuştu. O tarihten bu güne neredeyse aynı özgün sürümü ile kullanılmaya devam ediyor.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için Hesap Makinesi, Paint ve hatta Not Defteri gibi klasikleşmiş uygulamalarını dâhi makyajlarken uzun yıllardır kullanıcılara sunulan bir uygulamanın daha ilk günkü orijinalliği ile kalması dikkatlerden kaçmıyor.


Kullanıcıların el yazısıyla notlar oluşturup düzenlemesini sağlayan Journal, Microsoft’un yeni nesil dijital not defteri OneNote’un öncüsü olarak kabul edilebilir.


Çizgili not defteri temalı ilkel bir tasarıma sahip olan uygulama, kalem ve önemli noktaları fosforlu şekilde işaretlemeyi sağlayan highlighter; “Dikkat Çekici” gibi temel araçlarla fonksiyonel bir not defteri deneyimi sunuyor. Journal hâlâ çözülmemiş bir gizemi barındırıyor.


Neden Microsoft; Windows 10 içinde bu antika uygulamaya yer vermeye devam ediyor? Kimse bunu bilmiyor. Bilinen tek şey ise Micosoft’un; Live Writer’da olduğu gibi Journal’i de açık kaynaklı yapabileceği.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS