16 inçlik bir iPad piyasaya sürecek

16 inçlik bir iPad piyasaya sürecek

16 inçlik bir iPad piyasaya sürecek

Son gelen raporlara göre Apple’ın 2023 yılındaki projelerinden biri 16 inçlik ipad üretmesi yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bununla beraber 16 inçlik Mac olduğundan dolayı bu kategorideki de değişiklikler yapabilir.  16 inçlik iPad muhtemelen daha büyük ekran alanından yararlanacak grafik tasarımcıları ve özel çalışanlara hitap edecek. 12.9 inç iPad, şirketin şu anda sunduğu en büyük tablettir. Yaklaşan teklif, mevcut 12,9 inç modelden önemli ölçüde daha büyük olacaktır.

Rapor gerçekten doğru çıkarsa, 16 inç iPad ve MacBook arasındaki fark belirsiz hale gelir. Bunun nedeni, iPad’in zaten çoğu bilgisayardan daha güçlü olan birinci sınıf donanıma sahip olmasıdır. Şirketin daha büyük boyutlu iPad’i portföyünde nasıl konumlandırdığı ve adının iPad Pro mu yoksa sadece iPad mi olacağı henüz belli değil. The Information’a ek olarak, Bloomberg’den Mark Gurman da geçmişte Apple’ın daha büyük iPad’ler yapmayı düşündüğünü bildirdi. 

DSCC Analisti Ross Young daha önce Apple’ın mini LED ekranlı 14 inçlik bir iPad Pro üzerinde çalıştığını belirtmişti. İlk söylentilere dayanarak, önümüzdeki yıl 14 ve 16 inç iPad çeşitlerinin MacBook boyutlarına uymasını bekleyebiliriz.