16GB iPhone’lar tarihe karışacak

16GB iPhone’lar tarihe karışacak

Bu yıl çıkacak iPhone 7 ile birlikte 16GB’lık versiyonlar tarihe karışabilir. Apple yeni telefonunda en az 32GB depolama alanına sahip versiyonlar çıkarmayı planlıyor.

Bildiğiniz gibi Apple’ın yeni amiral gemisi iphone 7’yi bu yılın Eylül ayında satışa çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni iPhone’un çıkışı yaklaştıkça telefon hakkında yeni detaylar da gelmeye başlıyor. Apple’a yakın kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre Amerikalı teknoloji devi depolama alanı konusunda önemli değişiklikler yapacak. iPhone 7 ile birlikte 16GB depolama alanına sahip iphone’lar tarihe karışabilir.


iphone-7-kamera


Kullanıcılar tarafından yetersiz bulunan, bu yüzden de bir süredir tartışmalı olan 16GB iPhone’lar Apple’ın gelecek planları arasında yer almayan. Yeni telefonu ile birlikte depolama alanını 256GB’a kadar yükselteceği söylenen Apple, iPhone 7’nin 16GB depolama alanına sahip bir versiyonunu çıkarmayı düşünmüyor. iPhone 6 için bile 16GB’ın yetersiz kaldığını düşünüldüğünde Apple’ın bu kararı oldukça mantıklı duruyor. Sonuçta her yeni modelle birlikte hem sistem dosyalarının kapladığı alan, hem de fotoğraf, video gibi içeriklerin kapladığı alan biraz daha artıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS