18 yıllık kariyerini sonlandırdı!

  1. Teknoloji
18 yıllık kariyerini sonlandırdı!
18 yıllık kariyerini sonlandırdı!

Oyun ve konsol dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, bünyesinde bir çok geliştirici stüdyo barındırıyor. Desteklediği bu stüdyolar sayesinde, konsollarına özel yapımlarla ön plana çıkmayı başaran Japon teknoloji devi, geçtiğimiz gün gelen ayrılık kararı ile adeta şoka uğradı.

 Sony’nin en önemli stüdyolarından biri olan Naughty Dog’un önemli ismi Bruce Straley, şirketi ile olan 18 yıllık birlikteliğini noktalama kararı aldı. Son olarak The Last of Us ve Uncharted 4 oyunlarında yardımcı yönetmen olarak görev alan Straley, Naught Dog’a 1999 yılında katılmıştı.

1999 yılında Naughty Dog tarafından geliştirilen Crash Team Racing oyunu için işe alınan Straley, sonradan yardımcı yönetmenliğe kadar yükselmişti. Hatta son zamanlarda Bruce Straley’in bazı önemli projelerin başına getirileceği iddia ediliyordu. O yüzden bu beklenmedik ayrılık hem Sony, hem de oyun dünyası için şok etkisi yarattı.

Straley, Naughty Dog’un resmi sitesi üzerinden de yayınlanan veda mektubunda, enerjisini başka alanlara yönlendirmek istediğini belirtti. Gitgide artan iş yükünden de şikayetçi olan eski Naughty Dog çalışanı bir süre dinleneceğini ifade etti.

Elbette bu tarz tecrübeli insanların sektörde çok fazla boşta kalmayacağını da belirtmek gerekiyor. Hatta muhtemelen Straley, şimdiden başka bir firmayla el sıkışmış da olabilir. Bekleyip göreceğiz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS