2.500 sterlin maaşla çalışacak gönüllüler arıyor

2.500 sterlin maaşla çalışacak gönüllüler arıyor

Daha önce Kadınlar üzerinde yaptığı çalışmalar için gönüllü astronotları işe alan Avrupa Uzak Ajansı, şimdi de erkekler üzerinde deneyler yapmak için ilan verdi.

Şimdi sıra erkekler üzerindeki etkileri görmeye geldi. Bu durum nedeniyle European Space Agency (ESA) bir iş ilanı yayınladı. Gönüllü denmesinin nedeni aslında 2 aylık bir süreç olması ve bu iki ay boyunca sadece bir yatakta yatacak olmaları. ESA‘nin bundaki amacı hareketsiz kalacak olan bu gönüllülerin vücudunda yaşanan biyolojik değişimleri takip etmek.


Tuvalet ve yemek için bile yerlerinden kalkmayacaklar. 2 ay boyunca aralıksız yatacak olanlar için bir de bu konuda sözleşme imzalanacak. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan haberde aranan özelliklerde bay ve astronot olması yeterli olacak. Bunun ile beraber alacak astronot sayısı 48 olacak tabi bunların bazılarının da eleneceği veya duruma devam edemeyecek olanları da hesaba katmış durumdalar. 2 ay boyunca alacakları 2,500 sterlin olacak. Yani Türk parası yaklaşık 12,500 TL’lik bir ücret alacaklar. Ne kadar dayanılabilir hem biyolojik hem de psikolojik orası tartışılır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS