2. el otomobil satışları hızla artıyor

2. el otomobil satışları hızla artıyor

2. el otomobil satışları hızla artıyor

Otomobil fiyatları yaz aylarına girerken yükselir. Kış aylarına girerken de düşer. Fakat son birkaç yıldır yaz kış demeden otomobil fiyatlarının sürekli yükseldiğini söylemek pek yanlış olmayacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sadece son birkaç aydır sıfır otomobil fiyatlarında olumlu bir hava hakimdi. Yani fiyatlarda az da olsa gerileme yaşanmıştı. Fakat Haziran ayına girmemizle birlikte bu durum tamamen değişti.

Hem sıfır, hem de ikinci el otomobillerin fiyatları ani şekilde yükseldi. Bazı markalar giriş segmentindeki modellerine bile yüzde 10’un üzerinde zam yaptı.

İlk bakışta bu fiyat artışının otomobil satışlarına darbe vuracağını düşünebilirsiniz. Lakin işin aslı pek de böyle değil. Çünkü otomobil satışları Haziran’ın gelmesiyle birlikte daha da arttı. Yani kimse yükselen fiyatlara aldırış etmedi.

Gerçi son 2 – 3 yıldır otomobil fiyatlarının çıktığı noktadan kolay kolay geri dönmediğini de hesaba katmamız gerekiyor. Bu durumu göz önüne aldığımızda, pek çok kişinin kaça alırsam kardır anlayışıyla hareket ettiğini söyleyebiliriz. Keza insanlar bu düşüncelerinde de çok haksız değiller. Çünkü otomobil fiyatları her geçen gün biraz daha artıyor.