2016’nın iPhone oyunları

2016’nın iPhone oyunları

Kimileri için sadece vakit geçirmek, kimileri için ise tam bir tutku olan oyunlar son yıllarda mobil cihazlarımıza kadar girdi. Ciddi bir pazar olan oyun dünyasına yapımcı şirketlerin de ilgisi büyük. Artık sadece mobil odaklı oyunların yanı sıra masaüstü platformlarda olan oyunlar da mobil pazara giriş yapıyor. Bunun en iyi örneklerini galerimizde bulabilirsiniz.

2016 yılının ilk yarısına kadar beklenen iPhone oyunları videolarıyla ve tahmini çıkış tarihleri ile birlikte sizleri bekliyor.


1. Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
2012 yılından bu yana devam eden serinin en yeni oyunu Mart 2016'da iOS için App Store platformunda bekleyenleri ile buluşacak. Bolca aksiyon, savaş ve yaratık oyunda sizleri bekleyecek. Oyunun ciddi bir hayran kitlesi var.


 


2. Armello


Taht kavgalarına hazır mısınız? Armello ile kendinizi hükümdarlık mücadelesinin tam ortasında bulacaksınız. Oyun, oldukça şık grafiklere ve dinamiklere sahip dijital bir kart oyunu. Yani oyun mekanikleri tur bazlı stratejilere benziyor. "Ayı" ve "Kurt" ırklarının mücadelesi sizi bekliyor. Oyunun çıkış tarihi Haziran 2016 olarak belirtilmiş.


 


3. SubmergedSubmerged duygusal bir hikayeyi konu alıyor. Dünya afetler sonucunda neredeyse kullanılamaz hale gelmiş. Her yer su altında ve kardeşiyle birlik hayatta kalmaya çalışan bir karakteri canlandırıyoruz. Mobil platformlara göre inanılmaz 3 boyutlu grafiklerin bu oyunda sizleri beklediğini hatırlatalım. 2016'nın ilk yarısında beklenen yapımlardan bir tanesi.


 


4. Neon ChromeAsla bitmeyen bir aksiyon arıyorsanız Neon Chrome için doğru adres olabilir. Biyonik bir askeri canlandırdığımız oyunda dünyanın en büyük şirketiyle savaşıyoruz. Her bir seviye şirketin merkez binasının bir katında geçiyor ve giderek yükseliyoruz. Durmak bileyen aksiyon ile Neon Chrome mobil cihazlara çıkmaya hazırlanıyor.


 


5. Torchlight MobileTorchlight klasik RPG oyunlarından bir tanesi. Kendi fantastik dünyasında karakter geliştirme ve silah bazlı savaş türündeki oyun Mart 2016'da Android ile birlikte iOS platformuna da gelecek. Oyunun müziklerine son derece vurgu yapılıyor ve grafikler kadar müziklerin de etkileyici olduğu söyleniyor. Runic Games'in oyununa ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


 


6. Pokémon GoGeciken ve artık 2016'da beklenen oyunlardan biri olan Pokemon Go ilginç bir tür. Oyun, Google Haritalar ve akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak hologramik şekilde çalışıyor. Yani kamerayla çektiğiniz noktada savaş başlıyor. Üstelik bu savaşlar diğer oyuncularla yapılıyor.


 


7. Samorost 3Başarılı Samorost'un yeni versiyonu Samorost 3 bu yıl içerisinde çıkması beklenen oyunlar arasında. Samorost serisinin türünü anlatmak oldukça zor. Tamamen kendine has yapısıyla dikkat çeken oyunun grafikleri benzersiz. Bir çeşit bulmaca oyunu olan Samorost serisi Samorost 3 ile bu yıl güncellenecek.


 


8. Marvel Avengers AcademyMarvel Avengers Academy, Marvel'in süper kahraman konseptine farklı bir bakış açısı kazandıracak. Oyunda Marvel'in çoğu süper kahramanı bulunuyor. Ancak henüz eğitim aşamasındalar. Favori süper kahramanınızı seçip onun gelişimini sağlayabilirsiniz. Iron Man, Thor, Hulk, Kaptan Amerika gibi popüler çoğu karakter bu oyunda sizleri bekliyor olacak. Mart 2016 oyunun çıkış tarihi olarak belirtilmiş.


 


9. Heroes of Normandie20. yüzyılın bol savaşlı yıllarına Heroes of Normandie (Normandiya) ile geri dönebilirsiniz. Masa oyunu olarak 2014 yılında karşımıza çıkan yapım şimdi mobil platformlara geliyor. Oyun kartlara ve tur sistemine dayalı. Haziran 2016'da bu eğlenceye App Store'dan ulaşmak mümkün olacak. Şimdilik aşağıdaki video ile yetinmek gerekiyor.


 


10. 60 Seconds60 Seconds şimdiye kadar görmediğimiz türden bir hayatta kalma oyunu. Yaşadığınız şehir nükleer bombalara maruz kalıyor, yapmanız gereken şey 60 saniye içerisinde gerekli her şeyi toplamak. Ted isimli karakterimizin ailesini mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta tutmamız gerekiyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS