2019'un en iyi yabancı filmleri

2019'un en iyi yabancı filmleri

2019 sinema sektörü açısından gerçekten önemli bir yıl oldu. Bu sene pek çok yapım 1 milyar dolarlık hasılat barajını aşmayı başardı. Ayrıca yıllardır kırılamayan en çok hasılat elde eden film rekoru da 2019 içerisinde kırıldı. 2019’a kadar Avatar’ın elinde olan bu rekor artık Avengers Endgame’in.

Peki 2019’un en iyi yabancı film leri hangileri? Malum söz konusu sinema olduğunda işin içerisine pek çok değişken giriyor. Dolayısıyla sektördeki her mecra kendi “en iyiler” listesini oluşturuyor. Bu açıdan bakıldığında karşımıza hayli geniş bir liste çıkıyor


Biz kendi listemizi oluşturmak yerine 2019’da çıkmış ve IMDB üzerinden en yüksek puanı almış filmleri sizler için bir araya getirdik.


Bilindiği üzere IMDb üzerindeki sıralamalar izleyici puanlamaları baz alınarak yapılıyor. Bu açıdan baktığımızda, diğer mecralara nazaran IMDb’nin daha şeffaf olduğunu söyleyebiliriz.


Listemize geçmeden önce belirtelim. 2019’da yayınlanan filmler içerisinde yalnızca 7 tanesi IMDb’nin en iyi 250 film listesine girmeyi başarmış durumda.


Joker


IMDb Puanı: 8.6


Gisaengchung ( Parazit )


IMDb Puanı: 8.6


Avengers Endgame


IMDb Puanı: 8.4


Ford v Ferrari


IMDb Puanı: 8.2


The Irishman


IMDb Puanı: 8.1


Klaus


IMDb Puanı: 8.1


Knives Out


IMDb Puanı: 8.0


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS