256 GB’lık MicroSD Bellek!

256 GB’lık MicroSD Bellek!

256 GB’lık MicroSD Bellek!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, piyasanın en yüksek kapasiteli MicroSD belleğini pek çok ülkede satışa çıkardı. Artık akıllı telefonunuzda, Ultra HD kalitedeki filmleri saklamak mümkün.

Samsung, 10 Mayıs itibariyle, dünyanın en geniş kapasiteli MicroSD belleğini satışa sundu. 256 GB’lık küçük dev, Ultra HD filmler gibi muazzam büyüklükteki uygulamaları bile kolayca depolayacak nitelikte.

Güney Koreli teknoloji devi, 128 GB kapasiteli PRO Plus MicroSD, henüz altı ay önce, teknoloji müdavimlerinin beğenisine sunmuştu. 256 GB EVO Plus MicroSD, bu başarıyı gölgede bıraktı.

Samsung

256 GB EVO Plus MicroSD, saniyede 95 MB okuma, 95 MB ise yazma hızına sahip. Bu da, kendisine destek sunan akıllı telefonlara, uzaktan kumandalı drone cihazları geçen bir kayıt hızı sağlıyor.

256 GB EVO Plus MicroSD, 12 saatlik en yüksek kalitede Ultra HD içeriği depolayabiliyor. Ancak yetenekleri hız veya kapasite ile sınırlı değil. 256 GB EVO Plus MicroSD bellek, IPX7 sertifikasına sahip. Yani bu küçük dev, güçlü manyetik alanlara, suya ve toza dayanıklı. Samsung bu konuda son derece iddialı ama yine de, kullanıcıları fazla abartıya kaçmamaları yönünde uyarıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Almanya ve Japonya pazarında raflardaki yerini alan mucizevi donanımın fiyatı ise 260 dolar (yaklaşık 760 TL) olarak belirlenmiş. 256 GB EVO Plus MicroSD bellek, toplamda 50 ülkede piyasaya çıkacak ve 10 yıl gibi astronomik bir garanti süresi sunacak.