Son Dakika

300 milyon cihaza ulaştı

A A

08.05.2016 - 14:00 Son Güncelleme:

Önümüzdeki ayın sonunda ücretli olarak satılmaya başlanacak olan Windows 10, bugüne kadar birçok kullanıcıya ulaştı. Microsoft’a göre yeni işletim sistemi şimdiden 300 milyon cihaza kurulmuş durumda.

300 milyon cihaza ulaştı

Bildiğiniz gibi Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10’u Windows 7, 8 veya 8.1 kullananlara ücretsiz güncelleme olarak sundu. Ancak yeni işletim sistemine ücretsiz olarak geçme süresi önümüzdeki ay sona erecek. Microsoft bu yüzden kullanıcılarını belirlenen süre dolmadan yeni işletim sistemine geçmeleri için uyarıyor. Bu arada şimdiden yeni işletim sistemine geçenlerin sayısı da Microsoft’u memnun edecek seviyelere ulaşmış durumda.

Microsoft tarafından yayınlanan rakamlara göre Windows 10 şu anda 300 milyondan fazla cihazda kullanılmaya başlanmış duurmda. Üstelik Microsoft’a göre yeni işletim sistemi tüm Windows versiyonları arasında kullanıcı memnuniyetinin en yüksek olduğu versiyon.

Yeni Windows’a ücretsiz olarak geçmek isteyen kullanıcıların 29 Haziran’a kadar işletim sistemlerini güncellemeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra işletim sistemini almak isteyenlerin Home versiyonu için 119 dolar ödemeleri gerekecek.