360 derece çekim yapabiliyor

360 derece çekim yapabiliyor

Son zamanların en popüler konularından sanal gerçeklik gözlükleri beraberinde farklı bir ihtiyaç da doğuruyor. Sanal gerçeklik gözlükleri için ihtiyaç duyulan 360 derece video ve fotoğraflar kaydetmek adına yeni bir ürün olan Gear 360, MWC 2016’da duyuruldu. Samsung’dan sadece birkaç saat önce LG’de kendi 360 derece kamerasını duyurmuştu.

Samsung Gear 360 kamera popüler online video formatlarını destekliyor. Çektiği videoları kolayca Facebook 360 ve YouTube 360 platformlarında paylaşabiliyor. 3840 x 1920 çözünürlükte görüntüler kaydedebiliyor. Kameranın üzerinde balık gözü olarak tabir edilen iki adet geniş açılı lens bulunuyor. Görüntüler istenirse 180, istenirse 360 derece çekim modunda kaydedilebiliyor. Kameranın diyafram açıklığı f/2.0 olarak belirtiliyor. Dolayısıyla zifiri karanlık bir odada çekim yapmak mümkün olmasa da loş ışıklı ortamlarda da makul sonuçlar elde edilebilir gibi duruyor.153 gramlık kameranın hafızası micro SD hafıza kartı girişi sayesinde 128 GB’a kadar yükseltilebiliyor. 30 MP çözünürlüğündeki Samsung Gear 360 dayanıklılık konusunda IP53 sertifikasına sahip. Bu sertifika su geçirmez anlamına gelmiyor ancak sıvı sıçramasına karşı dayanıklı olduğu söylenebilir. Yani kamera su altı çekimleri için şimdilik uygun durmuyor.


Galaxy S7 ve S7 Edge hakkında bilmeniz gereken her şey


Çekilen fotoğraf ve videolar Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü veya uyumlu diğer gözlüklerle izlenebiliyor. Kameranın mobil ve masaüstü yazılımları olacağı da söylendi. Cihazın fiyatı şimdilik belli değil, satış tarihi olarak 2016’nın ikinci yarısı işaret ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS