360 derece çekim yapıyor: Panono

360 derece çekim yapıyor: Panono

Panono, içerisinde 36 adet kamera bulunan yuvarlak bir top. Her bir kamerası 3 MP çözünürlüğe sahip, 36 kamera birleştiğinde toplamda 108 MP’lik fotoğraflar çekebiliyor.

Panono’nun kendine has özelliği ise fotoğrafı 360 derece çekebilmesi. Top şeklindeki Panono’yu havaya fırlatıyorsunuz ve içerisindeki algılayıcıları sayesinde en yüksek noktayı algılayıp o noktada 36 kamerasıyla birlikte 360 derece fotoğraf çekimi yapıyor. Tabii fotoğraf çekmenin tek yolu bu değil. Selfie çubuğu tarzından bir aparatla veya elinizdeyken üzerindeki tuşa basınca da fotoğraf çekimi yapabiliyor.


Panono 480 gram ağırlığa sahip. 16 GB dahili depolama alanı var ve bu alan ile yaklaşık 600 adet 360 derecelik fotoğraf çekilebildiği söylenmiş. Android ve iOS uygulamaları sayesinde cihazın depolama alanına ulaşmak mümkün. Aynı zamanda USB üzerinden bilgisayara bağlanabiliyor. Panono’nun iOS ve Android uygulamaları ile 360 derecelik fotoğraflara, cihazınızdaki ivme ölçer sensorlar ile bakabiliyorsunuz. Yani telefonunuzu hangi yöne hareket ettirirseniz, 360 derecelik fotoğrafın o bölümünü görebiliyorsunuz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS