Babasının iPhone'undan 5 günde 5 bin 900 dolar harcadı!

Babasının iPhone'undan 5 günde 5 bin 900 dolar harcadı!

7 yaşındaki Faisall Shugaa, babasının Apple ID bilgilerini kullanarak 5 gün içinde tam 65 alışveriş yaptı. 13-18 Aralık tarihleri arasında yapılan alışverişleri ay sonunda kredi kartı ekstresinde gören baba, iade işlemi için Apple’a başvurdu. Yapılan harcamanın tutarı tam 5 bin 900 dolar. Hepsi oyundaki dinozorun geliştirilmesi için kullanılmış.

Faisall Shugaa, Jurassic World isimli oyunu kendi tabletinde oynuyordu. Babası 32 yaşındaki Mohamed Shuga, ay sonunda sürpriz bir kredi kartı borcuyla karşılaştı. Jurassic World isimli oyunda oyun içi satın almalar yapan Faisall Shugaa, ailesinin zor durumda bıraktı.Bir halı dükkanında çalıştığını söyleyen Mohamed, oğluna bunun için kızmadığını söyledi. Aksine yaşanan bu durumun Apple’ın suçu olduğunu vurguladı. Kendisine yapılan 65 ödemeyle ilgili hiçbir bilginin gelmediğini söyleyen kullanıcı, iade işlemleri için Apple’a başvurdu. Mohamed, “Ben 32 yaşındayım. Apple benim dinozorlarımı geliştirmek için 5900 dolar harcayabileceğimi nasıl düşünür?” şeklinde Apple’ı suçladı.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Apple, 13-18 Aralık tarihleri arasında yapılan 5 bin 900 dolarlık harcamayı iade ederek aileye güzel bir yılbaşı hediyesi sunmuş oldu. App Store üzerinden yapılan harcamanın tamamı iade edildi. Tabii bu durum Apple ID’lerin güvenilirliğini sorgulattı. Özellikle aileler için ek önlemler alınması, bu tarz durumların önüne geçecektir. Aile iade işleminden sonra oldukça mutlu görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS