5G ürün portföyünü arttırıyor

5G ürün portföyünü arttırıyor

5G ürün portföyünü arttırıyor

Samsung’un yeni 5G destekli telefonu Galaxy A72 5G, tasarımı ve özellikleri ile karşımıza çıktı. İşte telefon hakkında son gelen bilgiler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçen hafta ortaya çıkan Galaxy A52 5G’nin renderlarından sonra şimdi Galaxy A72 5G’nin CAD görüntüleri online olarak ortaya çıktı. Son gelen Galaxy A72 5G sızıntısı, A52 ile benzer bir Glasstic arka paneli gösteriyor. Ayrıca telefonun, ekran içi parmak izi tarayıcıya sahip 6,7 inç büyüklüğünde FHD+ AMOLED ekran ile geleceği söyleniyor.

Telefonun ön tarafında ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın yer alması bekleniyor. 3,5 mm jak bu modelde de yer alacak. Telefonun en az 64MP ana kameraya sahip olduğu söyleniyor. Daha önceki söylentiler, 5MP derinlik ve makro sensörlerle birlikte 12MP ultra geniş bir kamera ortaya çıkarmıştı. Telefon 165 x 77,4 x 8,1 mm (kamera çıkıntısıyla yaklaşık 9,9 mm) boyutlarında olacak.

Bildiğiniz gibi A71, Exynos 980 tarafından destekleniyor. Ancak halefinin en son Exynos 1080 SoC tarafından desteklenip desteklenmeyeceği şüpheli. Samsung ilk olarak Vivo X60 akıllı telefonuyla piyasaya çıkacağını ve birkaç ay boyunca bu yonganın Çin pazarına özel kalması bekleniyor. Yani, bu telefon Snapdragon 765 SoC ile gelebilir. Pil kapasitesiyle ilgili henüz ayrıntılara sahip değiliz.

Galaxy A71, geçen yıl Aralık ayında tanıtılmıştı. Bu yüzden yeni modelin Ocak ayının başlarında tanıtılıp satışa sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda ise muhtemelen 400 dolar fiyat bandı izlenecek gibi görünüyor.