7 adımda telefonunuzun pil ömrünü uzatın

Birkaç basit yöntemle akıllı telefonunuzun şarj sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler...Akıllı telefonlar, geliştirilmiş özellikleri ve mobil uygulama geliştiricilerinin çoğalması sayesinde en çok kullanılan teknoloji ürünlerinin başında geliyor.

Telefon üreticilerinin batarya konusunda gelişmiş özellikler sunması da sık kullanım durumunda yetersiz kalabiliyor.

Bu durumda da taşınabilir şarj aleti gibi ek cihazlar kullanmak gerekliliği doğuyor. Oysa birkaç basit yöntem sayesinde şarj sorununu çözebilirsiniz.

Parlaklığı azaltın

SUPER AMOLED ve OLED ekranlar görüntülerin netliği konusunda etkili bir performans sergilese d telefonun pilini kısa sürede tüketebiliyor.

Bu sorunun çözümü ekran parlaklığını azaltmak oluyor.

Konum özelliğini kapatın

Bazı uygulamalar konum kullanarak çalışıyor. Bu uygulamaların açık kalması pil ömrünün çabucak bitmesi anlamına geliyor.

Konumu kullanarak çalışan programları kapatmak da yeterli bir çözüm olmayabiliyor. Bunun için yapmanız gereken şey konum paylaşma özelliğini pasif hale getirmek. Konum kullanmayan uygulamalar da arka planda çalıştığın şarj harcayacaktır.

Klavye sesini kapatın

Akıllı telefonlarda pil ömrü uzatma yolları arasında en etkili yöntemlerden biri klavyenin sesini ve titreşimi kapatmak oluyor. Çok sık mesajlaşıyorsanız klavye sesini kapatmalısınız.

Doğru zamanda ve doğru şekilde şarj etmek

Akıllı telefon şarj ederken yapılan en büyük hatalar arasında telefonu yüzde 100 doldurmak, kılıftan çıkarmadan doldurmak, şarj tamamen bittiğinde şarj etmek oluyor. Bataryanın ömrünü artırmak için pilin tamamen bitmesini beklemeden yüzde 70-80 ‘a kadar şarj etmelisiniz. Şarj esnasında telefonun kılıfından çıkarılmaması veya kasanın üzerinde durması telefonun ısınmasına neden olur ki bu durumda bataryanın ömrü ciddi oranda kısalacaktır.

Hareketli duvar kâğıdı kullanmayın

Şık ve estetik görünüm konusunda hareketli duvar kağıtları ideal olsa da telefonu açtığınızda aktifleşen hareketli arka planlar için pil düşmanı diyebiliriz.

Güncelleme yapmayı ihmal etmeyin

Daha hatasız ve iyi bir kullanım deneyiminde batarya performansı büyük önem taşıyor. Batarya performansını geliştirmek için güncelleme yapmayı ihmal etmeyin.

Bluetooth'u kapatın

Bluetooth, oldukça fazla pil tüketiyor. Bu nedenle kulanmadığınız zamanda Bluetoot'u kapatın.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS