760 bin hack'lenmiş site buldu

760 bin hack'lenmiş site buldu

Google hacklenen sitelerin sahiplerini uyarmak için yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistem test edildiği ilk yıl içerisinde 760 binden fazla hacklenmiş site buldu. Kötü amaçlı yazılımlar ve spam saçan bu sitelere oldukça sık rastlanıyor. Google bu durumun önüne geçmek için yeni sistemiyle site sahiplerini uyaracak.

Google, dün yeni bir uyarı sistemi tanıttı. İnternet sitesi sahiplerine yönelik olarak hazırlanan bu yeni sistem, hackerlar tarafından kötü amaçlı yazılım veya spam yayması için hacklenen sitelerinin sahiplerini uyaracak.


Ayrıca bu durum giderilmesi için yapılması gerekenler de internet sitesi sahiplerine bildirilecek. Bu yeni sistemi için bir yıl boyunca, yani Haziran 2014 – Haziran 2015 tarihleri arasında internet sitelerini araştıran Google, bir yılda 760 binden fazla hacklenmiş internet sitesi tespit etti.


İnternet devi tespit ettiği bu siteleri kullanarak yeni uyarı sistemini test etti. Bu test aşamasında, sitelere hacklenmiş olan kişilere durum hakkında uyarılarda bulunuldu.


Google’ın raporuna göre kurulan her 8 internet sitesinde biri daha kurulduğu ilk ay içerisinde hackerlar tarafından hackleniyor. Üstelik bir kere hacklenen bir site temizlensede sonraki 30 gün içinde tekrar hacklenme ihtimali yüzde 12.


hacked

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS