8K çekim yapabilen Insta360 Pro ön siparişe sunuldu

8K çekim yapabilen Insta360 Pro ön siparişe sunuldu

360 derece video çekerken kalitenin de en iyisine sahip olayım diyenler için 8K çekim yapabilen Insta360 Pro ön siparişe sunuldu. Cihazın özellikleri ve fiyatı haberimizde.

360 derece videoların yaygınlaşmaya başlamasıyla bu özelliği sunan kameraların da imaj kalitelerini arttırmaya gittiği görülüyor. Özellikle VR gözlüklerde izlenen videoların kalitesinin iyi olması, deneyimi de o kadar iyileştiriyor. Bu bağlamda bu tür içerik üreten makineler de güçleniyor. Üstün kalite ve çözünürlük arayanlar için 8K çekim yapabilen Insta360 Pro ön siparişe sunuldu.


Insta360‘ın yeni kamerası firmanın internet sitesinde ön siparişe sunuldu. Insta360 Pro’nun en büyük özelliği 360 derece videoları 8K çözünürlükle kayıt edebilmesi. Bu özellik, çağımızın popüler teknolojilerden 4K’dan 2 kat, Full HD’den ise tam 8 kat fazla çözünürlük demek. Firma, cihazını “360 derece videolar ve 3D görüntüde kesintisiz canlı yayın ve gerçek zamanlı görüntü işlemede sınıfının en iyisi” olarak tanımlıyor.


Insta360 Pro‘nun sunduğu 8K çözünürlüğün sabit görüntülerde ve video post prodüksiyon aşamasında elde edilebildiği belirtiliyor. Çekilen videolar ham görüntü olarak 4K çözünürlükte izlenebiliyor ki, bu da burun kıvrılacak bir değer değil. Ayrıca canlı yayınlarda da video çözünürlüğü 4K ile sınırlı. Zaten sadece ülkemiz değil dünyanın birçok bölgesi 8K çözünürlükte canlı yayınları akıcı oynatacak internete sahip değil.


Cihazın adından da anlaşılacağı üzere Insta360 Pro, profesyonel kesime hitap ediyor. Firma, kamerası için en düşük fiyatı 3,499 Dolar olarak belirlemiş. Farklı opsiyonlarla bu rakam yükseliyor. Dolayısıyla cihaz, teknik özellikleri ve fiyatı ile normal kullanıcıları hedeflemiyor. Kamera firmanın internet sitesinden ön sipariş verilmeye hazır durumda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS