ABD'de Appple çılgınlığı

  1. Teknoloji
ABD'de Appple çılgınlığı
ABD'de Appple çılgınlığı

Amerikan teknoloji devi Apple, dünyanın en büyük firması olmasının yanında yarattığı albeniyle de dikkat çekiyor. Pek çok kullanıcının sadece markası yüzünden detayını bakmadan tercih ettiği Apple ürünleri, firmaya milyar dolarlar kazandırıyor.

Yapılan araştırmaya göre Apple, Amerika’da her iki kişiden biriye ürünlerini satıyor. Orta gelir seviyesinde olan kişilerin neredeyse %70’inde en az 1 Apple ürünü bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırmaya göre Amerika’daki her iki kişiden birisi en az 1 Apple ürünü kullanıyor. Telefon bilgisayar ya da tablet ürünlerinden birisine sahip olan kullanıcıların tam oranıyla %64. Nüfusun 64’ünün kullandığı ürünleriyle firma, bu konuda açık ara birinciliği elinde bulunduruyor. Apple’a bu konuda yaklaşabilen başka bir telefon ve bilgisayar üreticisi bulunmuyor.

1991 yılından beri yayın yapan Amerikan finans ve haber kanalı CNBC tarafından yaptırılan araştırma her gelir seviyesinden 800 kişi üzerinde yapılmış. Farklı cinsiyet, ırk, yaş ve gelir seviyesinden seçilen 800 kişi, geneli anlamak için az gibi görülse de CNBC, bu grubun yeterli olduğu görüşünde.

Orta gelir seviyesine sahip ve Amerika’da yaşayan her evde 2’den fazla Appleürünü bulunuyor. En çok bulunan ürün ise iPhone olarak dikkat çekiyor. Gelir seviyesi bakımından daha düşük olan kesme baktığımızda ise firma ürünlerine sahip olma oranının biraz daha düştüğü görülüyor.

Steve Jobs tarafından yaratılan bu dev marka, şu an Amerika’daki her iki kişiden birisine ürün satar hale gelmiş durumda. Pahalı ürünlere rağmen yaratılan bu albeni, firmayı daha çok uzun süre pek çok açıdan lider konumda tutacak gibi görünüyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS