Airbnb parti ve etkinlikleri yasakladı

Airbnb parti ve etkinlikleri yasakladı

Airbnb parti ve etkinlikleri yasakladı

Airbnb , COVID ile ilgili sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için ev partilerine uyguladığı 2020 geçici yasağının bir devamı olarak artık kalıcılaşıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Airbnb yeni bir blog yazısında “Zamanla parti yasağı bir halk sağlığı önleminden çok daha fazlası oldu” dedi. “Ev Sahiplerimizi ve komşularını desteklemek için temel bir topluluk politikası haline geldi.”

Airbnb, Kaliforniya’da beş ölümle sonuçlanan bir Cadılar Bayramı saldırısının ardından 2019’da “kronik parti evlerini” zaten yasaklamıştı. Daha sonra tüm “açık davetli” ev partilerini yasakladı, ancak yine de tek aile konutlarında yalnızca davetli partilere izin verdi. Ancak, hesabın askıya alınması veya platformdan tamamen kaldırılması cezası altında bunlar da artık yasaklanmış oldu.

Daha olumlu bir gelişme olarak da Airbnb, COVID-19 salgını sırasında da uygulanan 16 kişilik doluluk sınırını kaldırdı. Bunun nedeni, “Avrupa’daki kalelerden ABD’deki üzüm bağlarına ve Karayipler’deki büyük sahil villalarına kadar” belirli mülklerin 16’dan fazla kişiyi kolayca ağırlayabildiğini belirterek, “bunun gibi mülklerin kalabalık aile gezilerine ve daha büyük gruplara ev sahipliği yapma konusunda başarılı olduğunu” da sözlerine ekledi.

Şirket, komşuların veya diğerlerinin tarafları bildirmesine izin veren bir ihbar hattı işletiyor. Airbnb, yasağın 2020’de uygulanmasının ardından parti raporlarının oranında %44’lük bir düşüş gördüğünü ve geçen yıl politikayı ihlal ettiği için yaklaşık 6.600 konuğun hesabını askıya aldığını kaydetti.