Akıllı saat dünyasında unutulanı HP hatırladı

Akıllı saat dünyasında unutulanı HP hatırladı

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden HP, sonunda akıllı saat dünyasına hızlı bir giriş yaptı. HP Titan Juxt, pek çok akıllı saatte bulunmayan bir niteliğe sahip: Bilinen iyi saat markalarına meydan okuyabilecek bir şıklık.

HP akıllı saati Titan Juxt’ı, anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sundu.


HP teknolojisiyle bezenmiş Titan Juxt, iki farklı modelle hayat buldu: 250 dolarlık paslanmaz çelik kordonla sınıflandırılan model ve 285 dolarlık titanyum kasalı model. Her iki model de arka planı siyah olan OLED ekran teknolojisinden güç alıyor.


Titan Juxt sayesinde mesajları, elektronik postları ve çağrıları saniyesinde fark edebiliyorsunuz. Buna ek olarak, akıllı saat nabzınızı ölçüp, spor aktivitelerinde bulunmanıza olanak tanıyor.


HP Titan Juxt,  iPhone with iOS 8 ve iOS 9 işletim sistemleriyle uyum içinde çalışabildiği gibi, Android 4.4 KitKat ve üstü işletim sistemlerine de göz kırpıyor ve sorunsuz bir senkranizasyon sunuyor.


Şunu açıkça belirtmeliyiz ki, piyasanın en popüler akıllı saatleri Apple Watch ve Samsung’s Gear, Amerikalı üreticinin bandından çıkan modelden teknolojik olarak önde. Lakin HP, onlarda kesinlikle olmayan bir şey sunuyor: Tissot, Omega hatta Tag Heuer gibi sınıfının zirvesinde dolaşan saatlerin şıklığı… Bunu da, dijital olarak tasarlanmasına rağmen, analog saat gibi gösteren inanılmaz alt yapısına borçlu.


HP’nin amacı, çoğu özelliğinden faydalanmadığımız oyuncaklı tasarımlı bir saat sunmak değil; tam tersine insanın bileğine her açıdan yakışacak bir cihaz yaratmak.


HP Titan Juxt’ın en geç yıl sonunda ülkemiz kullanıcıları ile buluşması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS