Akıllı telefon pazarına yeni bir soluk kazandıracak

Akıllı telefon pazarına yeni bir soluk kazandıracak

Teknoloji haberlerinde sık sıkı katlanabilir telefon ile ilgili haberlere denk gelmişsiniz. Bugüne kadar konsept olan katlanabilir telefon, Samsung sayesinde gerçek oldu. Samsung, düzenlemiş olduğu etkinlikte dünyanın ile katlanabilir telefonu ile karşımıza çıktı. Etkinlikte kanlı canlı sergilenen Samsung katlanabilir telefon, akıllı telefon pazarına yepyeni soluk kazandıracak gibi görünüyor.

Samsung‘un devrim yaratan katlanabilir telefonu Infinity Flex Display adı verilen bir teknolojiye sahip. Infinity Flex Display sayesinde telefon katlanabiliyor. Ancak bu ekranın çözünürlüğü henüz bilinmiyor.

200 gram ağırlığında olacak olan bu telefon, açıldığında 7.3 inç büyüklüğünde bir ekran sunacak. Katlandığında ise 4 inçlik bir kullanım alanı kullanıcıları bekleyecek. 7.3 inç büyüklüğündeki tablet modu ise kullanıcılara üç farklı uygulamayı aynı anda açma imkanı sunacak.

Samsung, Galaxy modellerinde Samsung Experience arayüzünü kullanıyordu. Ancak bu telefonda Samsung One UI adı verilen bir arayüz kullanılacak. Ayrıca Samsung, bu telefon için Google ile ortak çalışacak.

Oldukça ilginç olan bu telefonun fiyatı da bir hayli ilginç. Samsung’un katlanabilir telefonunu 1.800 dolar seviyesinde satışa sunması bekleniyor. Katlanabilir telefonunun çıkış tarihi bilinmediği gibi hangi isimi taşıyacağı da henüz bilinmiyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS