Amazon birçok ürün ile ilgili son derece kritik bir hata yaptı

Amazon birçok ürün ile ilgili son derece kritik bir hata yaptı

Amazon, şirket hatasının sonucunda müşteri memnuniyetini kaybetmemek için bazı adımlar attı.

Bildiğiniz üzere son dönemlerde çeşitli teknolojik donanım ürünlerinin fiyatı müthiş bir artış gösterdi. Bunlar içerisinde çeşitli kameralar bulunduğunu söylememiz gerekiyor. Şirket Temmuz ayı Amazon Prime gününde fiyatları 13 bin dolara kadar çıkabilen bazı kamera lenslerini 95 dolar fiyatından satışa sundu. Kullanıcılar her ne kadar buna balıklama atlasa da olsa bile Amazon hatayı daha sonradan fark etti.


Bugüne kadar hiç fiyatlandırma hatası yapmamış olan şirketin ilk defa böyle bir hataya düşmesi kabul edilebilir. Ancak yine de bu hatasının ona milyar dolarlık zarar ettirebileceği de bir gerçek.


Amazon şirketi, Sony fotoğraf makinesi kullananlar için son derece önemli olan Sony lensini 550 dolar yerine 250 dolar olarak gösterdi. Bunun üzerine kullanıcıların neredeyse tamamı bundan sipariş etmek istedi. Ancak her ne kadar fotoğraf makinesi seven kişiler için bu güzel bir haber gibi görünse bile Amazon durumun farkına vardı. Şirket kullanıcıların bu ürünleri almasını engelledi.


Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak isteyen Amazon kuruluşu cömert davrandı. Sipariş veren bütün müşteriler için 20 dolar hediye çeki Amazon hesabına aktarıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS