Son Dakika

AMOLED panel kullanımı yüzde 40 artacak

A A

06.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

AMOLED panel kullanımının orta seviye akıllı telefonlara kadar inmesi ve maliyetlerinin ucuzlamasından dolayı, bu yıl pazarda %40 artış bekleniliyor.

AMOLED panel kullanımı yüzde 40 artacak

Akıllı telefon pazarında bir dönem çok pahalı fiyatlara bulunabilen AMOLED ekranlar şimdilerde artık LCD fiyatına veya daha ucuza bulunabiliyor. Bu da AMOLED ekranların kullanımını yaygınlaştırıyor. Daha canlı ve parlak renkler sunabilmenin yanında, kolay entegre oluşu ve esneklik  vaat edişi ile AMOLED paneller artık orta seviye akıllı telefonlarda bile görülebiliyor.

Samsung Galaxy S7 serisi, Vivo’nun akıllı telefonları, Meizu Pro 6, Nexus 6P gibi pek çok cihaz AMOLED panellerle sahip. AMOLED panellerin ucuzlaması en çok üreticilere yaramış durumda.

Instagram’daki açığı 10 yaşındaki çocuk buldu

OLED panellere sadece mobil cihazlarda görülmüyor. Televizyon, akıllı saat, monitör, dizüstü bilgisayar sektörlerinde de OLED panel kullanımında artış bulunuyor. Bunun yanında büyük boyutlu panellerde maliyet henüz uygun seviyelere düşürülemedi. Bu bakımdan büyüme oranları daha düşük seviyelerde seyrediyor.