Android 12 genel beta alanına girdi

Android 12 genel beta alanına girdi

Android 12 genel beta alanına girdi

Google, daha önce yayınlanan Google Android 12 Beta 2’deki hataları düzeltmeye yönelen Android 12 Beta 2.1’i yayınladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Google Android 12 Beta 2.1 bir çok sorunu çözecek. Örneğin, kullanıcıların kilit ekranındaki öğelere erişmesini engelleyen, örneğin bildirimleri kaydırma ve hatta telefonun kilidini açmak için kaydırma gibi sorunlar artık olmayacak.

Sırada, hava durumu ve takvim etkinliği bilgilerinin Bir Bakışta widget’da görünmemesine neden olan sorunlar son uygulamalara girilirken animasyonların titremesine neden olan sorunlar da çözülecek.

Android 12’de tanıtılan yeni mikrofon ve kamera izin göstergeleri bazen telefon yeniden başlatılana kadar takılıp tamamen kayboluyordu, ancak şimdi bu da düzeltildi. Daha da önemlisi, Beta’yı yükledikten ve cihazı sıfırladıktan sonra kullanıcıları kurulum sihirbazında takılıp bırakan hatalar da ortadan kalktı. Ayrıca, Android Emulator‘da çalışmayı içeren bir sorun da güncelleme ile düzeltildi.

Uygun bir Pixel’iniz varsa ve bir sonraki Android sürümünü denemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken cihazınızı Android Beta for Pixel programına kaydettirmek ve ardından güncellemeyi almak.