Son Dakika

Android 7.0 N için ikinci güncelleme!

A A

22.05.2016 - 12:00

Geleneksel Google geliştirici konferansında Android 7.0 N sürümünün üçüncü versiyonu yayınlandı ve güncelleştirme olarak kurulu cihazlara dağıtıldı. Sıradaki Android sürümünden yeni özellikler sizlerle.

Android 7.0 N için ikinci güncelleme!

Şimdiye kadar toplamda iki Android N geliştirici önizleme sürümü yayınlanmıştı. Üçüncü sürüm ile bir güncelleme olarak cihazlara dağıtıldı. Eğer cihazınızda bu geliştirici önizleme sürümü yüklüyse, güncelleştirmeleri kontrol etmenize gerek yok. Çünkü güncelleme otomatik olarak yüklendi bile.

Söz konusu yeni güncelleme ile daha iyi bir pil ömrü ve daha yüksek performans sunulduğuna dikkat çekiliyor. İşletim sistemi içerisinde dikkat çeken ek bir özellikten bahsedilmiyor. Yani sadece genel sistem iyileştirmeleri söz konusu. Fakat dikkat çeken bir başka detay var.

Güncellemenin otomatik olarak cihazlara yüklendiğinden bahsetmiştik. İşte bu Android için yeterince önemli bir yenilik. Çünkü güncelleme geldiğine dair bir bildirim veya bir yükleme ekranı gösterilmeden sistem otomatik olarak güncelleştirmeyi indiriyor ve cihazı otomatik olarak yeniden başlatarak güncellemeyi yüklüyor. Güncellemenin yüklenme anındaki özel Android ekranı bile görünmüyor.

Otomatik güncelleştirme uygulamasının geliştirici önizleme sürümü olduğu için mi yapıldığı bilinmiyor. Yani kararlı sürüm yayınlandığında bundan sonra Android cephesinde tüm güncelleştirmeler bu şekilde yüklenebilir.

Android 7.0 N geliştirici önizleme sürümü Nexus 6, 9, 5X, 6P, Nexus Player, Pixel C Tablet ve General Mobile 4 Android One cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Ancak bu sürümlerin çok sayıda hata içerdiğini söylemekte fayda var.