Android güncellemeleri Play Store uygulaması üzerinden yüklenebilecek

Android güncellemeleri Play Store uygulaması üzerinden yüklenebilecek

Google; nihayet güncelleme dağıtım sisteminde bazı değişiklikler yapmak için kolları sıvadı. Gelen bilgilere göre; Google, Android’de Google Play Store’dan sistem güncellemelerini indirip yüklemenizi sağlayacak yeni bir özellik sunmayı planlıyor.

9To5Google sitesinin ortaya çıkardığı bu yeni özellik Google Play Store’un 14.5.52 sürümünde tespit edilmiş. Yeni gelen sızıntılara göre, Google Play Store’da, aynen ayarlar uygulamasındaki sistem güncelleme sayfasında bulduğunuza benzer bir ‘İndir ve Yükle‘ bölümü yer alacak.


Google’ın ağzından bu konu hakkında herhangi bir şey duymamış olsak da, bu özellik uygulandıktan sonra; resmi güncelleme yayınlanmaya başlar başlamaz sistem güncellemelerini almanız daha da kolaylaşacak.


Tahminlere göre böyle bir özellik sunulsa bile ilk olarak Pixel modellerinde yer alacaktır. 3. parti telefon üreticilerinin yine kendi sunucuları üzerinden güncelleme yayınlamaya devam edeceğini düşünüyorum. Muhtemelen en azından aylık olarak yayınlanan Android güvenlik güncellemeleri Play Store üzerinden sunulabilir.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS