Son Dakika

Android N güncellemesi alacak HTC Modelleri!

A A

21.05.2016 - 07:00

HTC, geçtiğimiz yıldan bu yana güncellemeler konusunda oldukça hızlı. Özellikle Android 6.0 Marshmallow sürümünden sonra duyurduğu One A9 modeliyle birlikte güncellemelerde hız kazanan firma, bu konuda bir kez daha kullanıcılarını memnun edecek haberi verdi.

Android N güncellemesi alacak HTC Modelleri!

HTC, resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir görselde, hangi akıllı telefonlarının Android 7.0 N güncellemesini alacağını duyurdu. Cihazlar şaşırtıcı değil ancak firmanın bu kadar hızlı davranması son derece memnun edici.

@HTC isimli Twitter hesabında paylaşılan görsel aşağıda yer alıyor. Bu görselden yola çıkarak HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 modellerinin Android 7.0 N güncellemesini alacağını söyleyebiliriz. Bu cihazlar donanım seviyesi olarak zaten oldukça üst düzeyde. Dolayısıyla bu bilgi şaşırtıcı değil ancak firmanın modellere öncelik vereceğini bilmek, güncelleme bekleyenler için sevindirici bir haber.

Güncellemelerin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Fakat bu yıl Google da oldukça hızlı diyebiliriz. Daha önceleri I/O etkinliğinde duyurulan yeni Android sürümleri, yıl sonuna doğru ancak dağıtılmaya başlanabilirdi. Bu yıl ise I/O 2016’dan iki ay kadar önce geliştirici önizleme sürümleri yayınlanmıştı.