Son Dakika

Android N’in açılımı için öneride bulunabilirsiniz!

A A

21.05.2016 - 10:00

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android, yeni sürümü ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bir süre önce geliştirici önizleme sürümüyle karşımıza çıkan Android 7.0 N’in ismi ise hala belli değil. “N” harfinin açılımının ne olacağını siz belirlemek ister misiniz?

Android N’in açılımı için öneride bulunabilirsiniz!

 Google, hazırladığı bir sayfada, “N” harfinin açılımı için kullanıcılardan yardım istiyor. Android.com adresine girerek, sıradaki Android sürümü için önerilerinizi gönderebilirsiniz. Sayfanın Türkçe olarak hazırlandığını da belirtelim.

Sosyal ağlarda kullanılmak üzere bir etiket belirlenmiş. “#NameAndroidN” etiketini kullanarak, “N” harfinin açılımının ne olması gerektiğini dile getirmek mümkün. Ayrıca bu etiketi kullanarak diğer kullanıcıların önerilerini de görebilirsiniz. Eğer fikriniz belirlenirse, sıradaki Android sürümünün ismi sizin belirlediğiniz isim olabilir.

Oldukça güçlü tahminler olduğunu belirtelim. Şimdiye kadar sürekli olarak tatlı ve şekerleme isimlerini kullanan Android için en güçlü öneri “Nutella” ve “New York Cheesecake”. Ancak neden başka bir şey olmasın?