Android telefonlar Xbox One oyun konsoluna dönüşüyor

Android telefonlar Xbox One oyun konsoluna dönüşüyor

Önümüzdeki yıllarda bulut üzerinden oyun oynamanın hayli popüler olacağını tahmin etmek pek de güç değil. Şimdilik bu konudaki en ciddi adım Google’dan geldi.

Malum, Google Stadia ismini verdiği ve oyunları bulut üzerinden oynama imkanı sunacak olan yeni sistemini önümüzdeki günlerde kullanıma sunacak. Bu sistemin eksileriyle, artılarıyla sektördeki diğer isimlere de ilham kaynağı olması bekleniyor. Stadia sayesinde sağlam bir internet bağlantısı ve ekranı bulunan tüm cihazlardan oyun oynamak mümkün olacak.


Görünen o ki Microsoft’un da bu konuda ciddi çalışmaları mevcut. Zaten yeni nesil için gelecek olan Xbox konsollarından birisinin tamamen bulut tabanlı olabileceği iddiaları mevcuttu. Şimdilik bu hususta bir gelişme yok. Fakat Microsoft’un başlattığı yeni program ile Xbox One ve Xbox 360 oyunlarını Android telefonlar üzerinden oynamak mümkün olacak.


Bunun için sağlam bir internet bağlantısı ve Android 6.0 üzeri kullanan bir telefona sahip olmanız yeterli. Hali hazırda test aşamasında olan servisin tam içeriği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS