Andy Rubin tarafından tasarlanan telefon su yüzüne çıktı

Andy Rubin tarafından tasarlanan telefon su yüzüne çıktı

Andy Rubin tarafından tasarlanan telefon su yüzüne çıktı

Android’in kurucularından biri olan Andy Rubin geçtiğimiz aylarda sinyallerini verdiği yeni telefon modeli ile ilgili bir görsel paylaştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mars koşullarında patates yetiştirildi

Android’in kurucu ortaklarından biri olan Andy Rubin, 2013 yılında Google’dan ayrılmış ve sonrasında Essential Products isminde yeni bir şirket kurmuştu. Rubin geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı bir açıklamada, çerçeveleri olmayan yeni bir model üzerinde çalıştıklarını açıklamış ve bu modeli 2017 ortalarına doğru satışa sunulabileceğini belirtmişti.

Essential Products tarafından geliştirilmekte olan akıllı telefona dair ilk detay geçtiğimiz gün ortaya çıktı. Andy Rubin tarafından paylaşılan görselde, Ocak ayında bahsedilen çerçevesiz telefonun bir bölümü görünüyor. Bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

andy robin

İşin aslı, fotoğraftaki akıllı telefonun, Andy Rubin’in bahsettiği gibi tamamen çerçevesiz bir tasarıma sahip olduğunu söylemek pek de doğru olmayacaktır. Zira bu tasarımda kenarlarda ve üst kısımda ince de olsa bir çerçevenin olduğunu söylemek mümkün. Üstelik telefonun alt kısmı da net bir şekilde görünmüyor. Dolayısıyla aynı Mi Mix’te olduğu gibi alt kısımda daha kalın bir çerçeve ile karşılaşmamız da olası görünüyor.

Öte yandan Essential Products imzası taşıyan bu cihazın teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi de açığa çıkmış değil. Ekrandaki simgelere bakıldığında telefonun Android ile çalıştığını söylemek mümkün fakat kesin değil. Bakalım Android’in mucitlerinden biri olan Andy Rubin, aynı başarıyı akıllı telefon pazarında da gösterebilecek mi?