Anonymous bankalara saldıracak

Anonymous bankalara saldıracak

Anonymous bankalara saldıracak

Ünlü hacker grubu Anonymous, dünya bankacılık sektörüne savaş açtı. Büyük bankalara karşı siber saldırılar düzenleyecek olan grup, ilk olarak Yunanistan’ı vurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dönemde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkeye siber saldırılar düzenleyen ünlü hacker grubu Anonymous, şimdide bankalara yöneldi. OpIcarus adını verdiklerini yeni bir siber saldırı dalgası başlatan grup, bu operasyon kapsamında dünya bankacılığın sektörünü hedef alacak. Dünyanı önemli bankalarına saldırılar düzenleyeceğini açıklayan grubunun ilk hedefi Yunanistan oldu. Yunanistan’ın bankalarından Bank of Greece, şu sıralar Anonymous’un DDoS saldırılarına maruz kalıyor.

Anonymous daha önce 2014 yılında da benzeri bir saldırı başlatıp dünya bankalarını hedef almıştı. Ancak hacker grubu bu sefer çok daha kararlı ve organize görünüyor. Bank of Greece’e günlerdir üst üste siber saldırılar düzenleyen grup, dün bankanın internet sitesine neredeyse gün boyunca ulaşılamaz hale getirdi. Üstelik Yunanistan bankası sadece başlangıç. Grubun yayınladığı videoya göre sırada İngiltere bankaları ve New York Borsası, yani Wall Street var.