Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Eksik Ya Da Bulunamadı Hatası Çözümü…

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Eksik Ya Da Bulunamadı Hatası Çözümü…

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Eksik Ya Da Bulunamadı Hatası Çözümü…

Bilgisayarınızın sistemi aşırı yüklendiği zaman, yanlışlıkla silindiğinde, önemli sistem dosyaları kaybolduğunda ya da bozulduğunda "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hata kodu" ortaya çıkabilir. Bu gibi sorunlar, düzenli bakımdan geçmediği zaman bilgisayarlarda ortaya çıkabilir. Aynı zamanda bu durum çeşitli sistem arızalarına neden olabilir. DLL sorunları, kararlılığı geri yüklemek için sistem ayarlarını düzelten ve sistem öğelerini onaran özel bir yazılım ile çözülebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Nedir?

Bazı programların açılması ya da yüklenmesi sırasında api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın ortaya çıkmasının pek çok nedeni olabilir. Başka bir olasılıkla da, bir programın kurulum ya da kaldırma işlemlerinin yanlış bir şekilde yapılmış olması yer alır. Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll arızasını dikkate almamak daha sonra bilgisayarın yavaşlamasına ya da bütün bir sistem çökmesine yol açabilir. Bu nedenle de bilgisayarın en iyi performansını sürdürmek için hatayı düzeltmek için çok önemlidir.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Nasıl Çözülür? 

Bu hatayı bilgisayarınıza kötü amaçlı virüsler bulaştığından dolayı alıyor olabilirsiniz. Bu nedenle de uygulamanız gereken ilk çözüm yolu ise bilgisayarınız için genel bir virüs taraması yapmak olmalıdır. Bu hatayı almanızda en önemli nedenler arasında ise, Windows’un yaptığı güncellemelerin bilgisayarınıza yüklenmemiş olması neden olabilir. Çünkü Windows sistemi için gerekli olan dosyalar da sürekli bir şekilde güncellenir. Bilgisayarınızda bazı güncelleme yaparak da bu soruna bazı çözümler bulabilirsiniz.

Bu iki çözüm işe yaramadıysa da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası bilgisayarınızda eksik olabilir. Bu nedenle de sisteminizin 32 ve 64 bit olmasına göre doğru bir dll dosyasını indirerek bu hatanın çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Eksik ya da Bulunamadı Hatası Çözümü

Eksik ya da bulunamadı hatasının çözümü için ilk yapmanız gereken şey, bilgisayarınızda bulunan önemli dosyaları yedeklemektir. Bunu yaparken bir şeyler ters giderse en azından bu şekilde verilerinizi kurtarma imkanınız bulabilirsiniz. Buna ek olarak işletim sisteminizin hangi Windows sürümünü kullandığını da bilmeniz gerekiyor.

Eğer bilgisayarınız 32 bit Windows sürümüne sahipse api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasının 32 bite sahip olan sürümünü, 64 bit Windows sürümünü de içeriyorsa da dosyanın 64 bit sürümünü indirerek dizine atmanız gerekir. Aynı zamanda güvenilir bir antivirüs programı ile bilgisayarınıza bulaşan kötü amaçlı virüsleri temizleyebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı