App Store’a zam geldi

App Store’a zam geldi

Teknoloji devi Apple, uygulama mağazası App Store üzerinde yer alan uygulamaların fiyatlarında değişikliğe gitme kararı aldı. Apple yeni uygulayacağı zam bugün itirabiyle Türkiye’de geçerli olmaya başladı.

Şirket tarafından geliştiricilere gönderilen e-posta sonrası ortaya çıkan durumdan başta Türkiye olmak üzere; Meksika, Güney Afrika ve Güney Kore gibi ülkeler App Store’lardaki uygulamaların fiyatlarından etkilendi.App Store’daki uygulamaların ve uygulama içi satın almaların fiyatlarının değiştiğini duyuran Apple'ın, bu fiyat artışını Apple Music’te uygulayıp uygulamayacağı ise henüz bilinmiyor. Daha öncesinde geliştiricilere Avrupa Birliği’nde yer alan ülkeler için standart vergi yerine her ülke için o ülkenin vergi oranında vergi ekleneceğini belirten Apple, geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye dahil olmak üzere beş ülkede uygulamalarda zam uygulamıştı.Yeni fiyatlar


Artık App Store'da en düşük uygulama 2,69 TL olacak. 4.29 TL olan uygulamalar 5.29 TL ve 10,49 TL olan uygulamalar ise 12,99 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS