Apple, 10.nesil iPad’i kullanıcıları ile buluşturacak

Apple, 10.nesil iPad’i kullanıcıları ile buluşturacak

Apple, 10.nesil iPad’i kullanıcıları ile buluşturacak

Apple’ın birkaç ay içinde piyasaya sürmesi beklenen iPad modelleri arasında, önemli tasarım değişiklikleriyle geleceği söylenen giriş seviyesi iPad’in yenilenmiş bir versiyonu veya 10. nesli olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son gelen bilgilere göre ise, 10. nesil iPad’in seri üretim aşamasına girmiş durumda. Tasarım olarak yenilenmesinin yanında Apple A14 yonga setinden güç alacak. Cihaz için kesinleşen net özellikler belli olmamakla birlikte cihazın 10.5 inçlik biraz daha büyük bir ekrana ve ekran panelini çevreleyen daha ince çerçevelere sahip olacağını gösteriyor.

Düz kenarlı bir gövdeye ve arka panelde bir kamera çıkıntısına sahip olduğu söyleniyor. Cihaz, Touch ID’nin gömülü olduğu bir ana sayfa düğmesi geleneğine devam ederken, bazı görseller şirketin kulaklık jakından kurtulacağını gösteriyor.

Bazı raporlar, Çin hükümetinin Sichuan eyaletindeki fabrikalara getirdiği geçici güç kısıtlamaları nedeniyle cihazların üretiminin etkilenebileceğini de söylentiler arasında.

Dokuzuncu nesil tablet, 10.2 inç ekrana sahip ve şirketin A13 Bionic çipinden güç alıyor. Center Stage özelliğini destekleyen 12 megapiksel ön kamera ve aynı zamanda birinci nesil Apple Pencil desteği ile gelmesi bekleniyor. Uzay Grisi ve Gümüş renklerinde 329$’dan başlayan fiyatlarla sunuluyor.