Apple 2006 iMac modelini yanlışlıkla satışa sundu

Apple 2006 iMac modelini yanlışlıkla satışa sundu

1.099 dolardan satışa sunulan iMac, hatanın fark edilmesinin ardından satıştan kaldırıldı.

Apple, geçtiğimiz haftalarda 42.999 TL’den başlayan fiyatlar ile Mac Pro modelini satışa sunmuştu. Özellikleri ile piyasanın en güçlü bilgisayarı olan Mac Pro’dan sonra Apple, sürpriz bir şekilde 2006 yılında satışa sunulan ve artık desteği kesilen iMac modelini satışa sundu.


YouTuber DetroitBORG; Apple’ın 2006 model iMac modelini tekrardan satışa sunduğunu ortaya çıkardı. 1.099 dolardan satışa sunulan bu modelde 1.83 GHz hızında çalışan Intel Core 2 Duo işlemci ve 8 GB RAM yer alıyor. Apple’ın hatasını fark etmesinin ardından hemen satıştan kaldırılan bu modeli satın alanlara nasıl bir geri dönüş yapılacak henüz bilinmiyor.


Apple muhtemelen bu modeli satın alanlara ürünü göndermeyecek ve para iadesi yapacak. Apple’ın bu hatayı kabul edip aynı tutarda başka bir Mac modelini satın alanlara tavsiye etmesi de olası bir ihtimal.


Apple gibi bir teknoloji devinin böylesine basit bir hata yapması oldukça ilginç. Siteye yeni ürün eklerken yapıldığı düşünülenen bu hatanın kısa süre içerisinde fark edilip satıştan kaldırılması firma açısından iyi olsa da, ürünü satın alan kullanıcılara nasıl bir geri dönüş yapılacağı henüz muamma.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS