Apple 2016 yılına rekor karla giriş yaptı

Apple 2016 yılına rekor karla giriş yaptı

2015’in son aylarını içeren yeni finansal rapor Apple tarafından yayınlandı. Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple, hem kendi rekorunu hem de ABD’deki diğer şirketlerin rekorunu kırdı.

26 Aralık 2015 tarihinde sonlanan son finansal raporun rakamları firmanın geleceği için umut vaad ediyor, yükseliş halen devam ediyor.


Dünya tarihinin en karlı çeyreğini geçiren Apple, 2015’in son çeyreğinde 75.9 milyar dolar net gelir elde etti. Bu gelirin 18 milyar doları kardan oluşuyor. Yani Apple, 2015 yılının son çeyreğinde 18 milyar dolar kazandı. Karlılık oranı oldukça yüksek olan Apple’ın bu başarısının arkasında iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro isimli cihazlar var.



Apple TV ve Apple Watch’un da payı büyük ancak iPhone satış rakamlarının yanında Apple TV ve Apple Watch biraz geride kalıyor.


Çeşitli analiz şirketleri Apple için artık düşüş vaktinin geldiğini iddia eden tahminler yayınlamaya başladı. Çünkü 2015 yılı Apple için son derece olumlu geçti. iPhone satışlarında da rekor kıran firmanın 2016 yılında 2015 yılında olduğu kadar cihaz satamayacağı söyleniyor. Tüm zamanların rekorunu kıran bu rakamlardan sonra 2016 yılındaki gelişmeler merakla bekleniyor. İkinci nesil Apple Watch, iPad Air 3 ve iPhone 7 ailesi bakalım 2016’da Apple’a nasıl bir geri dönüş sağlayacak?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS