Apple Çin’deki iç karışıklıklardan sorumlu olabilir

Hatırlayacağınız üzere Hong Kong merkezli bir iç karışıklık başladı ve Çin buna sert müdahaleler gösterdi. Hong Kong içerisinde yer alan suçluların Çin Devleti’ne teslimini kolaylaştıran bir yasanın çıkması ile birlikte, ülkede büyük bir karışıklık yaşandı.Sosyal medya platformları bu karışıklıkları desteklemekle suçlanıyordu.
Çin her ne kadar dünyanın en kapalı ülkelerinden bir tanesi gibi görünse bile teknolojinin önemli bir parçası olmaktan vazgeçmiyor. Bunun farkında olan Apple gibi kuruluşlar ise, daha fazla yatırım yapmaya devam ediyor.
Ticaret savaşları ile birlikte yatırımlar şu anda azalmaya başlasa bile, yine de Apple gibi şirketler önemli bir konuma sahip. Ancak şirket şu anda büyük bir suçlama ile karşı karşıya.
Çin tarafından ifade edildiğine göre HKMaps isimli bir uygulama, büyük sorunlar yaratıyor. Bu uygulama Hong Kong içinde yer alan polis noktalarını gösteriyor.
Çin hükümeti göstericilerin polislerden kaçmasını sağlamak için böyle bir uygulamanın Apple tarafından geliştirildiğini iddia ediyor. Ayrıca Hong Kong Bölgesi’nin bağımsızlığını temsil eden bir parça da Apple müzik tarafından yeniden listeye alındı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS