Apple en iyi görüntü kategorisinde bir başarı elde etti

Apple en iyi görüntü kategorisinde bir başarı elde etti

Apple en iyi görüntü kategorisinde bir başarı elde etti

Bu yılki Akademi Ödülleri adayları açıklandı ve Apple TV+ yöneticileri kesinlikle memnun kalacak. Hizmetin filmleri, geçen yıl iki adaylık alırken bu yıl toplam altı Oscar adaylığı aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CODA, birincilik ödülüne aday gösterilen ilk Apple Orijinal filmi olarak karşımıza çıkıyor. En İyi Film dalında aday gösterilen, çoğunlukla sağır bir oyuncu kadrosuna sahip ilk film. En son sağır bir oyuncunun aday gösterilmesinin üzerinden 35 yıl geçmişti. Troy Kotsur, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Yazar ve yönetmen Sian Heder, En İyi Uyarlanmış Senaryo dalında aday gösterildi. CODA, La Famille Bélier adlı bir Fransız filminden uyarlandı. Apple, geçen yılki festivalde Drama dalında Büyük Jüri Ödülü ve Seyirci Ödülü’nü kazanan filmin haklarını elde etmek için 25 milyon dolarlık bir Sundance rekoru ödedi.

Bu yıl aday gösterilen diğer Apple filmi ise Joel Coen’in The Tragedy of Macbeth’i oldu. Denzel Washington, En İyi Sinematografi ve En İyi Prodüksiyon Tasarımı için En İyi Erkek Oyuncu dallarında aday gösterildi. Ayrıca Netflix ödül başarısını, yönetim kurulu genelinde 27 adaylıkla sürdürdü. Yıldızlarla dolu Don’t Look Up ve The Power of the Dog, En İyi Film dalında aday gösterildi. Bu yıl ödüller açısından en çok Apple karlı çıktı.