Apple harita hatalarını giderdi

Apple harita hatalarını giderdi

Google Harita servisi bir dönem Apple’ın da varsayılan harita servisiydi. Ancak ikili arasındaki anlaşma bilinmeyen bir sebeple sonlanması sebebiyle Apple kendi çözümünü üretmişti. 2012 yılında iOS 6 işletim sistemiyle birlikte duyurulan Apple Harita (Apple Maps) uygulaması bugün artık milyonlarca hatayı geride bırakmış durumda. Apple’ın Internet servisleri bölümünün başkanı Eddy Cue rakamlarla karşımızda.

Bir anda kesişen yollar, yanlış konum saptamaları, suların altında kalan binalar ve daha nicesi. Apple Harita hataları firmanın prestiji için son derece kötü detaylardı. Ancak Eddy Cue, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin tamamının düzeltildiğini açıkladı. Verilen rakam şaşırtıcı. Yetkili isim tam 2.5 milyon hatanın düzeltildiğini söylüyor.


Her yıl satış rekorlarına imza tan Apple’ın bir milyardan fazla iOS işletim sistemli cihazı satılmış durumda. Ancak sadece 180 milyon aktif Apple Harita kullanıcısı olması firma için kötü bir detaydı. Düzeltilen hatalar ile uygulamanın artık daha rekabetçi olması bekleniyor.


Ülkemizde ise Apple Harita uygulamasının işi son derece zor görünüyor. Gerek Google Haritalar gerekse Yandex Navigasyon uygulaması Türkiye’deki kullanıcılar tarafından yoğun şekilde kullanılıyor. Dolayısıyla Apple Harita uygulaması için Türkiye’de daha gidilecek çok mesafe var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS