Apple, iOS 12’nin imzalarını kapattı

Apple, iOS 12’nin imzalarını kapattı

Apple, geçtiğimiz ay merakla beklenen iOS 13 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak bu sürüm bazı kesim tarafından beğenilmemiş ve insanlar cihazlarını sıfırlamayı göze alarak iOS 12’ye geri dönmüştü.

Hatta biz de sizler için iOS 12’ye geriye nasıl dönebileceğinizi anlatmıştık. Ancak bu rehberimiz Apple’ın aldığı karar ile yalan oldu.


Apple’ın iOS 12’nin imzalarını daha uzun bir süre kapatmayacağı söyleniyordu. Ancak Cupertinolu firma bugün aldığı karar ile iOS 12’nin tüm sürümlerinin imzalarını kapattı. İmza işlemi kapatıldığı için iTunes üzerinden sıfırlama yapmak istediğinizde yüklemek istediğiniz iOS 12 IPSW dosyası Apple tarafından doğrulanmıyor. Sürüm doğrulanmadığı için versiyonu düşüremiyorsunuz.


Eğer iOS 13 güncellemesini yüklemediyseniz, bir önceki sürüme geri dönemeyeceğinizi belirtelim. Güvenliğiniz ve yeni özelliklerden faydalanmak için yeni iOS sürümlerini yüklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. iPhone X’da iOS 13.1.2 kullanan biri olarak sistemde hiç bir hatanın olmadığını söyleyebilirim. Ancak güncel olmayan uygulamalar kullanıyorsanız, uygulamadan kaynaklı çökme sorunları yaşayabilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS