Apple iOS 14.5.1 güncellemesi performans sorunlarına yol açıyor

Apple iOS 14.5.1 güncellemesi performans sorunlarına yol açıyor

Apple iOS 14.5.1 güncellemesi performans sorunlarına yol açıyor

Apple iOS 14.5.1 sorunları çözmek için ortaya atıldı. Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazları şu sıralar performans sorunu yaşıyor. Hadi gelin bu yeni güncellemenin problemleri giderip gideremediğine birlikte bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatırlayacağınız üzere Apple, iOS 14.5 güncellemesini tüm kullanıcılara sundu. Her ne kadar ilk etapta sorunsuz gibi görünse bile daha sonradan ortaya kötü bir tablo çıktı. Kullanıcılar çeşitli hatalar tespit etti ve bunu Apple markasına iletti. Tüm bunların üzerine firma yeni bir güncelleme yayınlama kararı aldı.

ABD merkezli teknoloji devi tarafından yayınlanan yeni güncelleme iOS 14.5.1 olarak adlandırıldı. Bu güncelleme ise işleri daha kötü hale getirdi. İlk etapta ortaya çıkan sorunlar giderilse bile yine de performans ayrı bir problem olmaya başladı.

Kullanıcılar tarafından yapılan bildirilere göre özellikle şirketin bazı modellerinde daha fazla performans sorunu yaşandığı ifade edildi. Buna göre iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone XR gibi birçok akıllı telefon modeli daha düşük performans sergiledi.

Kimileri bu performansın nasıl artırılabileceğini kendince göstermeye çalıştı. Bunun için “iPhone’u bul” ayarlarına bakmak gerekiyor. Burada yer alan “ağ bul” ayarlarını kapatarak sorun giderilebilir. Birçok kullanıcı bunu yaptıktan sonra performans sorununun neredeyse tamamen çözüldüğünü ifade etti.

Apple tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu sürümü alanların problem yaşadığı oldukça açık. iOS 14.6 Beta sürümünde ise herhangi bir sorun yaşanmıyor. Tüm gözler Apple tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi.