Apple iPad Pro 9.7 RAM miktarı ile ortaya çıktı

Apple iPad Pro 9.7 RAM miktarı ile ortaya çıktı

Apple, 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinlikte iki yeni mobil cihaz ile karşımıza çıktı. iPhone SE olarak adlandırılan 4 inçlik yeni bir akıllı telefon ile, geçtiğimiz yıl duyurulan iPad Pro’nun daha küçük ekranlı bir versiyonu duyuruldu. Ancak tabletle ilgili ortaya çıkan detaylar, akıllara soru işaretleri getiriyor.

Yayınlanan yeni bir fotoğrafa göre iPad Pro 9.7 RAM kapasitesi 2 GB olarak görülüyor. Bu rakam iPhone SE’nin RAM kapasitesi ile aynı. Apple tableti duyururken performansa dikkat çekmiş ve 12.9 inçlik iPad Pro ile cihazı sıkça birlikte anmıştı. Fakat 12.9 inçlik iPad Pro’da 4 GB RAM bulunurken, iPad Pro 9.7’de 2 GB RAM kullanılması düşündürücü.Ekran çözünürlüğü ve Apple A9X yonga gücünde de düşüşler ortaya çıkmıştı. iPad Pro 12.9 2732 x 2048 piksel ekran çözünürlüğüne sahipken, iPad Pro 9.7’de 2048 x 1536 ekran çözünürlüğü kullanılması, iPad Pro 9.7’nin aynı işlemciyi kullanmasına rağmen daha yavaş çalışması aslında iki tabletin aynı olmadığını gösteriyor.


Sonuç olarak iPad Pro 9.7, iPad Pro 12.9’a göre daha yava, daha az ekran çözünürlüğü sunuyor ve daha az RAM kapasitesi ile geliyor. Dolayısıyla iki cihazın teknik özelliklerinde beklenenden daha fazla fark var. iPad Pro 9.7 RAM kapasitesi ile ilgili fotoğrafa aşağıdan ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS